Dariusz Hudoba
22.06.1964 - 14.10.2011

Dariusz_Hudoba_22.06.1964_-_14.10.2011_copy

W piątek, 21 października pożegnaliśmy naszego Kolegę, członka PTTK, absolwenta kursu przewodnickiego 2009-2011 - Darka Hudobę. Jego pasją od dawna były góry. Wszyscy wiemy jak bardzo był przez ostatnie dwa lata zaangażowany na kursie przewodnickim, by uzyskać upragnioną blachę przewodnicką i przejść na wyższy poziom związku z górami, by móc przekazywać ich historię i magię innym. Był pilnym i sumiennym kursantem, o czym świadczy doskonała frekwencja na kursie. Wkrótce Jego koleżanki i koledzy z kursu złożą uroczyste ślubowanie i przypną sobie odznakę przewodnicką. Żałujemy, że Darek nie doczekał tej chwili i nie zdążył poprowadzić swojej pierwszej wycieczki z odznaką na piersi.

Darek miał bogata biografię związaną ze sportem. Był nauczycielem wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 1 w Szklarskiej Porębie. Był czynnym działaczem i animatorem sportowym, szkoleniowcem, trenerem biathlonu, instruktorem narciarstwa zjazdowego i biegowego.

Pełnił funkcję wiceprezesa UKS Szrenica, był wieloletnim działaczem sportowym Klubu Sportowego Julia Szklarska Poręba. W ostatnich latach pełnił funkcję: koordynatora Sportu Miasta Szklarska Poręba, członka Zarządu Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego Jelenia Góra, prezesa Komisji Rewizyjnej MKS Karkonosze „sporty zimowe" Jelenia Góra,

Był człowiek skromnym i koleżeńskim, bardzo lubiany przez wychowanków i kolegów.

Uroczystości pogrzebowe odbyły się w kościele p.w. Bożego Ciała w Szklarskiej Porębie gromadząc wielu mieszkańców Szklarskiej Poręby, z burmistrzem Grzegorzem Sokolińskim, nauczycieli, wychowanków Darka, kolegów z kursu przewodnickiego, znajomych.

Na cmentarzu odbyło się pośmiertne „blachowanie" Darka. Odznakę przewodnicką z nr 272 - jako symbol pasji Darka - organizator kursu wręczył rodzinie zmarłego.

Darek zmarł śmiertelnie pobity w biały dzień w Szklarskiej Porębie, gdy stanął w obronie kobiety.

Jego gwałtowna nieobecność jest dla nas niezrozumiała i niesprawiedliwa.

Będziemy Go pamiętać jako człowieka pogodnego i uczynnego.

Wierzymy, że w Niebieskich Górach będzie miał spokój.

- A.M.

Dariusz_Hudoba_22.06.1964_-_14.10.2011_2