Ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) członków PTTK z opłaconą składką członkowską w okresie 1.04.2023-31.03.2024

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze jako jedno z pierwszych stowarzyszeń w kraju od 2005 roku ubezpiecza swoich członków od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków (NNW), swoją działalność statutową oraz kadrę, pracowników i wolontariuszy w zakresie ryzyk wynikających z odpowiedzialności cywilnej. Od 2010 roku ZG PTTK przy pomocy brokera Maxima Fides Sp. z o. o. podpisywane są korzystne umowy ubezpieczenia mienia PTTK jednostek organizacyjnych i spółek.

Obecnie ubezpieczycielem Odpowiedzialności Cywilnej jest Powszechny Zakład Ubezpieczeń S.A., ubezpieczycielem mienia PTTK - Wiener Towarzystwo Ubezpieczeń Spółka Akcyjna Vienna Insurance Group, natomiast ubezpieczycielem ryzyka Następstw Nieszczęśliwych Wypadków, Kosztów Leczenia - i nowością od 01.04.2023r. czyli ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej (OC) w życiu prywatnym – jest Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia Spółka Akcyjna.

Adres ubezpieczyciela:
Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia Spółka Akcyjna
ul. Hestii 1, 81-731 Sopot

Szkodę do ERGO HESTII można zgłosić:

• w formie elektronicznej na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • telefonicznie pod nr tel. 801 107 107 lub +48 58 555 5 555
  • osobiście podczas wizyty w jednostce STU ERGO Hestia SA

W przypadku nagłego zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku za granicami RP zadzwoń do Centrum Alarmowego Mondial Assistance, tel. + 48 22 522 29 90, tel. + 48 22 232 29 90

W przypadku gdy koszty leczenia za granicą RP pokrywasz samodzielnie, w ciągu 7 dni wypełnij formularz zgłoszenia szkody wraz z dokumentacją medyczną i rachunkami i prześlij na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szczegóły oraz druki do pobrania na stronie pttk.pl

Broszura informacyjna do pobrania doc [415 KB], doc [707.3 KB].