Dofinansowano ze środków:

Logo JGcdr9
Prezydent Miasta
Jeleniej Góry
Powiat_Jelenia_Gra
Starostwo Powiatowe
w Jeleniej Górze
U.Marsz.Woj.Dolnolskiego
Urząd Marszałkowski
Województwa Dolnośląskiego

Zarząd Oddziału PTTK „Sudety Zachodnie” wraz z redakcją „Nowin Jeleniogórskich” zapraszają w dniu 19 maja 2024 r. na wycieczkę nr 15 w ramach tegorocznego Rajdu na Raty. Wyjazd z Jeleniej Góry sprzed dworca kolejowego o godz. 7.05 autobusem komunikacji zastępczej do Janowic Wielkich, gdzie przesiadamy się na pociąg, którym jedziemy do Wałbrzycha Głównego. Tu przesiadka na kolejny pociąg – do Mieroszowa (kierunek Adršpach). Na stacji kolejowej w Mieroszowie będzie oczekiwał turystów prowadzący wycieczkę Sebastian Miler (tel. 603783610).
Trasa długości 18 km przebiega w Górach Suchych, najwyższej części Gór Kamiennych.

Zarząd Oddziału PTTK „Sudety Zachodnie” wraz z redakcją „Nowin Jeleniogórskich” zapraszają w dniu 28 kwietnia 2024 r. na wycieczkę nr 10 w ramach tegorocznego Rajdu na Raty. Wyjazd z Jeleniej Góry sprzed dworca kolejowego o godz. 7.05 autobusem komunikacji zastępczej do Janowic Wielkich, gdzie przesiadamy się na pociąg, którym jedziemy do Sędzisławia. Tu przesiadka na kolejny pociąg – do Kamiennej Góry (kierunek Trutnov). Na stacji kolejowej w Kamiennej Górze będzie oczekiwał turystów prowadzący wycieczkę Sebastian Miler (tel. 603783610).
Trasa długości 16 km prowadzi z Kotliny Kamiennogórskiej do Kotliny Marciszowskiej wschodnim fragmentem Rudaw Janowickich.

Zarząd Oddziału PTTK „Sudety Zachodnie” wraz z redakcją „Nowin Jeleniogórskich” zapraszają w dniu 21 kwietnia 2024 r. na wycieczkę nr 9 w ramach tegorocznego Rajdu na Raty. Wyjazd z Jeleniej Góry pociągiem o godz. 7.19 do Wałbrzycha Głównego, gdzie przesiadamy się na pociąg do Jedliny Zdroju (kierunek Kłodzko). Na stacji kolejowej Jedlina Zdrój będzie oczekiwał turystów prowadzący wycieczkę Sebastian Miler (tel. 603783610).
Trasa długości 13 km przebiega w południowej części Gór Wałbrzyskich.

Zarząd Oddziału PTTK „Sudety Zachodnie” wraz z redakcją „Nowin Jeleniogórskich” zapraszają w dniu 7 kwietnia 2024 r. na wycieczkę nr 7 w ramach tegorocznego Rajdu na Raty. Wyjazd z Jeleniej Góry pociągiem o godz. 8.46 do Janowic Wielkich. Zbiórka uczestników o godz. 9.00 przed budynkiem dworca PKP w Janowicach Wielkich.
Trasa długości 14 km prowadzi przez północną część Rudaw Janowickich.

Zarząd Oddziału PTTK „Sudety Zachodnie” wraz z redakcją „Nowin Jeleniogórskich” zapraszają w poniedziałek 1 kwietnia 2024 r. na wycieczkę nr 6 w ramach tegorocznego Rajdu na Raty. Wyjazd z Jeleniej Góry pociągiem o godz. 8.27 do Szklarskiej Poręby Górnej.
Trasa długości 13 km prowadzi przez wschodni fragment Wysokiego Grzbietu Gór Izerskich.

Zarząd Oddziału PTTK „Sudety Zachodnie” wraz z redakcją „Nowin Jeleniogórskich” zapraszają w dniu 17 marca 2024 r. na wycieczkę nr 4 w ramach tegorocznego Rajdu na Raty. Wyjazd z dworca PKS w Jeleniej Górze autobusem o godz. 8.20 do Mysłakowic (kierunek Karpacz). Zbiórka uczestników na przystanku Mysłakowice PKP o godz. 8.50.
Trasa długości 13 km przebiega w środkowej części Kotliny Jeleniogórskiej.

 Pierwsza wycieczka odbędzie się w niedzielę 25 lutego 2024 roku.
 Trasa długości 10 km prowadzi przez południową część Parku Krajobrazowego Doliny Bobru.

Zarząd Oddziału PTTK „Sudety Zachodnie” wraz z redakcją „Nowin Jeleniogórskich” zapraszają w dniu 3 grudnia 2023 r. na wycieczkę nr 46 (ostatnią w tym sezonie) w ramach tegorocznego Rajdu na Raty. Zbiórka uczestników przed bramą stadionu Miejskiego w Jeleniej Górze przy ulicy Złotniczej o godz. 9.00.
Trasa długości 10 km prowadzi przez wschodnią część Grzbietu Małego Gór Kaczawskich.

Zarząd Oddziału PTTK „Sudety Zachodnie” wraz z redakcją „Nowin Jeleniogórskich” zapraszają w dniu 26 listopada 2023 r. na wycieczkę nr 45 w ramach tegorocznego Rajdu na Raty. Wyjazd z Jeleniej Góry pociągiem o godz. 7.28 do Harrachova, z przesiadką w Szklarskiej Porębie Górnej. Na stacji kolejowej w Szklarskiej Porębie będzie oczekiwał turystów prowadzący wycieczkę Jarosław Kapczyński (tel. 605084476).
Trasa długości 12 km prowadzi przez południowe ramię Wysokiego Grzbietu Gór Izerskich.

Zarząd Oddziału PTTK „Sudety Zachodnie” wraz z redakcją „Nowin Jeleniogórskich” zapraszają w dniu 19 listopada 2023 r. na wycieczkę nr 44 w ramach tegorocznego Rajdu na Raty. Wyjazd z dworca PKS w Jeleniej Górze autobusem o godz. 8.20 do Karpacza. Zbiórka uczestników na przystanku Karpacz „dworzec kolejowy” o godz. 9.15, gdzie będzie oczekiwał prowadzący wycieczkę Wiktor Gumprecht (tel. 500279011).
Trasa długości 14 km prowadzi przez wschodnią część Pogórza Karkonoskiego.