Statuetka "Dolnośląski Klucz Sukcesu" przyznawane jest corocznie od 1997 roku w kilku kategoriach. Inicjatorem konkursu jest Stowarzyszenie na rzecz promocji Dolnego Śląska. Nagrodami są statuetki "Dolnośląskiego Klucza sukcesu" kute przez artystę kowala Pana Ryszarda Mazura - honorowego klucznika miasta Wrocławia.
DKS_2010_01 DKS_2010_02
Statuetka Dyplom nominata - Oddziału PTTK „Sudety Zachodnie”
DKS_2010_03 Kluczem sukcesu promowane są wybitne osobowości, wybijające się firmy i instytucje oraz samorządy, które osiągnęły sukces podnoszący prestiż i rangę Dolnego Śląska. Co roku gala finałowa odbywa się w jednym z miast dolnośląskich. W dniu 16 września 2010 r. finał czternastej edycji konkursu miał miejsce w teatrze w Świdnicy. Kapituła składająca się ze znanych znamienitości dolnośląskich przedstawiła nominatów i wyłonionych z pośród nich laureatów. W roku bieżącym klasyfikowano dziesięć kategorii.
W kategorii „najlepszy klub sportowy, ośrodek sportu i rekreacji, przedsięwzięcie turystyczne lub organizator masowych imprez rekreacyjnych” nominację otrzymał nasz Odstdział PTTK „Sudety Zachodnie”. W czternastoletniej historii konkursu po raz pierwszy nominację otrzymała jednostka PTTK. Zgłoszenie naszej kandydatury do konkursu dokonało Miasto Jelenia Góra, któremu serdecznie dziękujemy. Niestety w naszej kategorii znalazł się też Park Miniatur Dolnego Śląska z Kowar, który był już nominowany do nagrody przed kilku laty, a w tym roku zwyciężył otrzymując statuę. Gratulujemy laureatowi uznając, że zwycięstwo należało się panu Marianowi Piaseckiemu, za ogrom pracy włożonej w wymy-ślenie i stworzenie od podstaw jednej z najliczniej odwiedzanych atrakcji Dolnego Śląska. W imieniu Oddziału okolicznościowy dyplom nominata odebrał wiceprezes zarządu Andrzej Mateusiak.

Miło nam poinformować, że w kategorii „Największa osobowość w promocji regionu” zwyciężył nasz przyjaciel z Wrocławia, działacz PTTK, autor wielu książek i prac z dziedziny turystyki - dr inż. arch. Marek Staffa.

Marek Staffa
DKS_2010_04
Marek Staffa z Kluczem Sukcesu w towarzystwie Zofii Sikory - prezesa Oddziału wałbrzyskiego oraz Andrzeja Mateusiaka

Nagrodę specjalną otrzymała ponadto jeleniogórzanka Maja Włoszczowska, za sukcesy w dziedzinie kolarstwa górskiego.
DKS_2010_05
Przy mikrofonie Maja Włoszczowska - najlepsza w 2010 roku „góralka” rowerowa na świecie

Tekst i foto: Andrzej Mateusiak

Dokument w formacie PDF