Muzeum Dolny Śląsk  PTTK Sudety Zachodnie lustro

przy Oddziale PTTK „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze
zapraszają na

„Karkonoskie spotkania krajoznawczo-historyczne”

Dziesiąte spotkanie zaplanowano na środę 25 stycznia 2023 roku. Zainteresowanych uczestnictwem w imprezie zapraszamy do Muzeum Karkonoskiego o godzinie 9.00.

Tym razem zapoznamy się z wystawą „Historia piernikarskiego rzemiosła”. Dowiemy się kiedy zaczęto wyrabiać pierwsze pierniki, jakich używano produktów do ich wyrobu, a także poznamy tradycje piernikarskie w naszym regionie.

Jak podano w opisie wystawy wyruszymy w podróż do krainy zmysłów przez Śląsk, Łużyce Górne i 900-letnią kulturę kulinarną w Europie Środkowej.
Dowiemy się m.in. co to jest Tallsack wytwarzany w piekarni Conrada, dzięki któremu festyn w Cieplicach był tak popularny.

Po poznaniu tajemnic produkcji pierników udamy się na spacer do centrum Jeleniej Góry by sprawdzić jakie słodycze czekają na turystów zwiedzających nasze miasto.

W spotkaniu może wziąć udział każdy zainteresowany historią naszego grodu oraz spacerem na świeżym powietrzu, nie trzeba się nigdzie zapisywać. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, wskazane jest jedynie ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków (członkowie PTTK są ubezpieczeni w ramach opłaconej składki członkowskiej). Jest to impreza non-profit.