Muzeum Dolny Śląsk  PTTK Sudety Zachodnie lustro

Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze
oraz
Regionalna Pracownia Krajoznawcza Karkonoszy
przy Oddziale PTTK „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze
zapraszają na

„Karkonoskie spotkania krajoznawczo-historyczne”

Dziewiąte spotkanie zaplanowano na środę 28 grudnia 2022 roku. Zainteresowanych uczestnictwem w imprezie zapraszamy do Muzeum Karkonoskiego o godzinie 9.00.
W pierwszej części spotkania wysłuchamy wykładu komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze, w którym przybliży nam funkcjonowanie tej jakże potrzebnej formacji ratowniczej w naszym mieście.

70 lat GOPR

W drugiej części spotkania przejdziemy na przystanek MZK przy ul. Wojska Polskiego (Urząd Miasta) by odjechać autobusem linii nr 6 . Wysiądziemy na przystanku przy ulicy Wolności (Ceglana) gdzie zostaniemy przyjęci w Interaktywnym Centrum Edukacji Przeciwp ożar owej. Dowiemy się tak jak prawidłowo postępować w przypadku powstania pożaru, jak wezwać pomoc, co czynić by być bezpiecznym. Zobaczymy również w jaki sposób gasi się różnego rodzaju pożary oraz j ak zapewnić sobie bezpieczeństwo podczas biwaków, wycieczek czy wypadków drogowych.

W spotkaniu może wziąć udział każdy zainteresowany historią naszego grodu oraz spacerem na świeżym powietrzu, nie trzeba się nigdzie zapisywać. Udział w spotkaniu jest bez płatny, wskazane jest jedynie ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków (członkowie PTTK są ubezpieczeni w ramach opłaconej składki członkowskiej). Jest to impreza non profit.