Muzeum Dolny Śląsk  PTTK Sudety Zachodnie lustro

Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze
oraz
Regionalna Pracownia Krajoznawcza Karkonoszy
przy Oddziale PTTK „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze
zapraszają na

„Karkonoskie spotkania krajoznawczo-historyczne”

Ósme spotkanie zaplanowano na środę 30 listopada 2022 roku. Zainteresowanych uczestnictwem w imprezie zapraszamy do Muzeum Karkonoskiego o godzinie 9.00.
Spotkanie poświęcone jest historii ratownictwa górskiego w Sudetach.

70 lat GOPR

Po wykładzie przejdziemy do Stacji Centralnej Grupy Karkonoskiej GOPR w Jeleniej Górze przy ul. Sudeckiej. Zobaczymy jak wygląda najważniejszy obiekt służący do codziennych dyżurów ratowników czuwających nad naszym bezpieczeństwem podczas górskich wędrówek. Weźmiemy udział w przygotowanych wykładach poświęconych zasadom bezpiecz nego wędrowania po górach. Dowiemy się jak udzielać pierwszej pomocy, jak korzystać z aplikacji Ratunek, oraz będziemy mieli możliwość zaspokojenia ciekawości jeśli chodzi o pracę ratowników górskich.
W spotkaniu może wziąć udział każdy zainteresowany historią naszego grodu oraz spacerem na świeżym powietrzu, nie trzeba się nigdzie zapisywać. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, wskazane jest jedynie ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków (członkowie PTTK są ubezpieczeni w ramach opłaconej składki członk owskiej). Jest to impreza non profit.