Zarząd Oddziału PTTK „Sudety Zachodnie“ w Jeleniej Górze
DZPTP 2022

Wsparcie dotacyjne: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego
Dolny Śląsk

1. ORGANIZATOR i WSPÓŁORGANIZATORZY:
    • Oddział PTTK „Sudety Zachodnie“
    • Dolnośląski Zespół Turystyki Pieszej PTTK,
    • Komisja Turystyki Pieszej O/ PTTK w Jeleniej Górze

2. KIEROWNICTWO ZLOTU :
    Komandor Zlotu : Wiktor Gumprecht – tel. 500 279 011
    Honorowy komandor : Krzysztof Tęcza
    Zespół organizacyjny: Jarosław Kapczyński – zastępca komandora, Maria Gumprecht – sekretarz zlotu, Henryk Sławiński -koordynator DZTP PTTK.

3. CELE ZLOTU: - prezentacja walorów turystyczno-krajoznawczych Kotliny Jeleniogórskiej - podnoszenie kwalifikacji kadry programowej PTTK - wymiana doświadczeń i integracja środowiska piechurów PTTK.

4. TERMIN I MIEJSCE ZLOTU: Zlot odbędzie się 22 – 23 października 2022r. w Bukowcu.
    SSM „Skalnik“ ul. Szkolna 2, warunki turystyczne – pokoje wieloosobowe

5. UCZESTNICTWO W ZLOCIE: Uczestnikami zlotu mogą być przede wszystkim Przodownicy Turystyki Pieszej, którzy w terminie do 14.10. 2022r. nadeślą kartę zgłoszenia wraz z kserokopią dowodu wpłaty wpisowego. Każdy zakwalifikowany uczestnik otrzyma potwierdzenie przyjęcia na zlot.

6. ZAPISY:
    Zapisy prowadzi Biuro Oddziału PTTK „Sudety Zachodnie“ 58-500 Jelenia Góra, ul. 1 Maja 86,tel. 75 75 258 51 na podstawie karty zgłoszenia dostarczonej osobiście, pocztą tradycyjną lub elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Uwaga: wpisanie imienia i nazwiska na zgłoszeniu przesłanym pocztą elektroniczną traktowane będzie jako podpis uczestnika

7. WPISOWE:
    Wraz ze zgłoszeniem prosimy o wpłatę w wysokości 160 zł, rozstrzygają się jeszcze sprawy pozyskania dotacji celowej od Urzedu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, z tego wzgledu ostateczna kwota wpisowego zostanie podana w późniejszym terminie,

8. ŚWIADCZENIA: - metalowy znaczek zlotowy, materiały krajoznawcze, wyżywienie i nocleg wg programu - udział w zlotowych wycieczkach turystyczno-krajoznawczych, wstępy, przewodnik na trasach wycieczek

9. POSTANOWIENIA KOŃCOWE:
    • w czasie zlotu, w piątek 21.10.2022 r. o godz. 18.00 odbędzie się egzamin na mianowania i rozszerzenia uprawnień dla Przodowników Turystyki Pieszej. Warunkiem przystąpienia do egzaminu jest przysłanie kompletnie wypełnionego wniosku o nadanie/rozszerzenie uprawnień (wniosek można pobrać ze strony KTP ZG PTTK - http://ktpzg.pttk.pl , potwierdzonego przez macierzystą OKTP (Oddział PTTK). Wniosek powinien być czytelnie wypełniony, kompletny. Obowiązkowo należy opisać samodzielnie poprowadzone trasy (druga strona wniosku). Wniosek powinien być podpisany przez kandydata oraz przewodniczącego OKTP (ewentualnie prezesa Oddziału) i opatrzony w odpowiednie pieczątki. Osoby przystępujące do egzaminu na rozszerzenie uprawnień przodownickich winny mieć ze sobą aktualne legitymacje PTTK i PTP oraz książeczki OTP ze zweryfikowaną stosowną odznaką. Kandydaci na przodownika powinni mieć ze sobą aktualne legitymacje PTTK, książeczki OTP ze zweryfikowaną stosowną odznaką oraz zdjęcie do legitymacji PTP. Zapisy (składanie wniosków) w nieprzekraczalnym terminie do dnia 21 września 2022 r. drogą elektroniczną (obowiązuje wtedy dostarczenie oryginału wniosku na egzamin) do Przewodniczącego OKTP na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pocztą tradycyjną (Wiktor Gumprecht, 58-533 Mysłakowice ul. Szkolna 6)
    • w przypadku rezygnacji z udziału w zlocie po 14.10.22 wpisowe nie podlega zwrotowi.
    • można dodatkowo zamówić nocleg z 21/22.10.2022r. cena 40,00 zł oraz kolację i śniadanie w cenie po 15 zł
    • uczestnicy Zlotu posiadający opłaconą składkę członkowską za 2021 rok są ubezpieczeni od następstw nieszczęśliwych wypadków, pozostali ubezpieczają się we własnym zakresie.
    • informacji na temat zlotu udziela Wiktor Gumprecht – tel. 500 279 01, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

57 DOLNOŚLĄSKIEGO ZLOTU PRZODOWNIKÓW TURYSTYKI PIESZEJ

21 października 2022 r. (piątek):
od godz. 17.00 – dla chętnych zakwaterowanie w SSM Skalnik Bukowiec ul. Szkolna 2
18.00 - egzaminy przodownickie

Pierwszy dzień: 22 października 2022 r. (sobota):
7.00- 8.00 – przyjmowanie uczestników w SSM Skalnik w Bukowcu ul. Szkolna 2
8.15 – wyjazd autobusu z Bukowca
8.30 – odbiór uczestników zlotu sprzed Dworca PKP w Jeleniej Górze – stanowiska odjazdowe MZK
8.40 – 17.00 – wycieczka krajoznawcza:
Kamienna Góra: zwiedzanie Podziemnej Trasy Turystycznej – Projekt Arado
Krzeszów: zwiedzanie zespołu pocysterskiego – kościół pw. św. Józefa, Mauzoleum Piastów Śląskich, kościół klasztorny pw. Wniebowzięcia NMP
Gorzeszów: spacer przez rezerwat przyrody nieożywionej „Głazy Krasnoludków”