PTTK Sudety ZachodnieOddział PTTK „Sudety Zachodnie” informuję, że od dnia 04.06.2020 br.  biuro Oddziału PTTK  jest otwarte dla pojedynczych interesantów. Biuro czynne od poniedziałku do piątku  w godz. 8.00-15.00, a w środy do  godz. 17.00.
Po przybyciu do budynku PTTK prosimy zadzwonić pod nr 757525851,  pracownik zejdzie, otworzy drzwi i wpuści jedną osobę celem załatwienia sprawy. Interesant obowiązkowo powinien mieć  zakryte usta i nos.

Więcej…

Jubileusz Antoniego Litwina
odsłon - 2779
niedziela, 24 czerwca 2012 11:52

Antoni Litwin
Antoni Litwin (pośrodku) podczas posiedzenia Dolnośląskiego Zespołu Turystyki Pieszej w Legnicy. Foto: Krzysztof Tęcza

Zapewne niejedna osoba zapyta się a cóż w tym takiego nadzwyczajnego. No właśnie. Tak zapytają się tylko ludzie niezwiązani z turystyką. Otóż Antoni Litwin w dniu 20 czerwca 2012 roku skończył 80. lat. A trzeba wiedzieć, że ponad połowę swojego życia poświęcił dla turystów. Organizował wiele imprez turystycznych, pomagał przy organizacji innych. Sam do dnia dzisiejszego aktywnie uczestniczy w życiu turystycznym. Od ponad dwudziestu lat bierze udział w Ogólnopolskim Wysokokwalifikowanym Rajdzie Pieszym. Dzięki temu poznał już praktycznie całą Polskę.

Gdy odwiedziliśmy Antoniego w Olszynie gdzie mieszka, mieliśmy okazję obejrzeć kroniki jakie tworzy od dziesięcioleci. Jest to prawdziwe źródło wiedzy nie tylko o zabytkach czy historii ale przede wszystkim o tym jak na przestrzeni tego czasu zmieniły się przedstawiane obiekty. Niestety w tym roku Kolega Antoni po raz pierwszy nie weźmie udziału w OWRP, ponieważ nieopatrznie poszedł do lekarza zapytać się czy może. Gdyby przewidział odpowiedź na pewno przesunąłby wizytę na później. Jako człowiek odpowiedzialny, oczywiście nie weźmie udziału w Rajdzie by nie robić kłopotu organizatorom a przede wszystkim by nie zmuszać rodziny do przeżywania nerwowych chwil. Muszę dodać tutaj dla niewtajemniczonych, że trasa piesza na OWRP to w tym roku 280 km. Jednak to, że Antoni zrezygnował z uczestnictwa w tym Rajdzie wcale nie oznacza, że już go nie zobaczymy na szlaku. Wprost przeciwnie. Weźmie on udział w wielu lokalnych imprezach turystycznych. Ostatnio był uczestnikiem Spacerów krajoznawczych.

Ponieważ takich działaczy turystycznych jak Antoni Litwin jest coraz mniej chciałbym w imieniu Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, jak i oczywiście własnym, podziękować mu za dotychczasową społeczną pracę na rzecz turystyki oraz życzyć jeszcze wielu lat w zdrowiu. Sto lat!

Krzysztof Tęcza


Dokument PDF