PTTK Sudety ZachodnieOd dnia 23 marca 2020 r. biuro oddziału PTTK „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze zostaje zamknięte, do odwołania.
Sprawy prosimy załatwiać emailowo pisząc na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub drogą pocztową. W pilnych sprawach kontakt telefoniczny: 692958196.
Odwołane zostają wycieczki z cyklu Rajd na Raty oraz wszystkie imprezy i wycieczki planowane do zrealizowania do 30 kwietnia.

Ubezpieczenie członków PTTK - 2019 r.
niedziela, 30 czerwca 2019 22:20

UBEZPIECZENIA W POLSKIM TOWARZYSTWIE TURYSTYCZNO-KRAJOZNAWCZYM

Spis treści:

1. Ubezpieczenie NNW członków PTTK
  2. Ubezpieczenie OC
  3. Ubezpieczenie mienia PTTK
  4. Krótkoterminowe ubezpieczenie Ubezpieczenia Następstw Nieszczęśliwych (NNW) uczestników imprez organizowanych lub współorganizowanych przez PTTK)
  5. Zawieranie umów generalnych ubezpieczenia podczas zagranicznych wyjazdów (KL, NNW, OC, koszty rezygnacji z imprezy)
  6. Ubezpieczenie OC członków PTTK - kadry programowej PTTK, przewodników turystycznych
  7. Ubezpieczenie grupowe w Generali Życie TU SA pracowników PTTK, członków władz wpisanych do KRS
  8. Pracowniczy Program Zdrowotny (LUX MED)
  9. Gwarancja turystyczna AXA
  10. Ubezpieczenie z tytułu zarządzania (ubezpieczenie odpowiedzialności ZO)

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze jako jedno z pierwszych stowarzyszeń w kraju od 2005 roku ubezpiecza swoich członków od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków (NNW), swoją działalność statutową oraz kadrę, pracowników i wolontariuszy w zakresie ryzyk wynikających z odpowiedzialności cywilnej. Od 2010 roku ZG PTTK przy pomocy brokera Maxima Fides Sp. z o. o. podpisywane są korzystne umowy ubezpieczenia mienia PTTK jednostek organizacyjnych i spółek.

Obecnie ubezpieczycielem Odpowiedzialności Cywilnej i mienia PTTK jest Powszechny Zakład Ubezpieczeń S.A., a ubezpieczycielem ryzyka Następstw Nieszczęśliwych Wypadków jest - Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia Spółka Akcyjna.

Nadal funkcjonują trzy umowy ubezpieczeniowe: NNW, OC i majątkowa (obejmująca ryzyko uszkodzenia i zniszczenia rzeczy, utraty przychodów oraz ubezpieczenie sprzętu elektronicznego).

Pełen dokument do pobrania. [649.77 KB]