W niedzielę 22.02.2009 r. odbędzie się inauguracyjna wycieczka XXXIX Rajdu na Raty. Po wycieczce zapraszamy wszystkich zainteresowanych  do Klubu Nauczyciela przy ul. Bankowej, gdzie o godz. 14.30 rozpocznie się spotkanie turystyczne, na którym przy herbacie obejrzymy zdjęcia z poprzedniego sezonu i zapoznamy się z planem wycieczek na 2009 rok.

Poniżej trasy dwóch najbliższych wycieczek.

Niedziela 22.02.2009r.
Wyjazd z przystanku „Tunel" przy ul. Wincentego Pola autobusem MZK nr 11o godz. 8.33 do Wojanowa do przystanku Wojanów Kościół.
Trasa: Wojanów - Dąbrowica - Koziniec - Grabarów - Jelenia Góra.

Niedziela 01.03.2009r.
Wyjazd z przystanku „Tunel" przy ul. Wincentego Pola autobusem MZK nr 3 o godz.9.33 do Mysłakowic (przystanek PKP).
Trasa: Mysłakowice - Krzyżowa Góra - Staniszów - Czop - Witosza - Staniszów Dolny - Jelenia Góra (ul. Wolności) - na trasie wycieczki przewidziane ognisko.

Udział w wycieczkach jest bezpłatny. Turyści ponoszą tylko indywidualnie koszty przejazdów i wstępów. Nie jest potrzebne wcześniejsze zgłaszanie udziału w imprezie (z wyjątkiem wycieczek wielodniowych). Wystarczy w dniu wycieczki przybyć na podane wcześniej miejsce zbiórki, gdzie zawsze oczekuje prowadzący. Krótki opis trasy, godzinę wyjazdu, miejsce zbiórki i nazwisko prowadzącego znaleźć można w bieżących wydaniach „Nowin Jeleniogórskich". Niezbędne informacje można również uzyskać pod nr kom. 500 279 011 po godz. 20.00 oraz pocztą elektroniczną Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Komunikat znajduje się także na stronie www.pttk-jg.pl.

Uwaga:  Członkowie PTTK z opłaconą składką członkowską są ubezpieczeni zbiorowo, a pozostali turyści ubezpieczają się we własnym zakresie, od następstw nie-szczęśliwych wypadków.

Oprac. Wiktor Gumprecht