Wycieczka autokarowo-piesza: Dobrošov – Nové Město nad Metujί
odsłon - 1532
czwartek, 26 czerwca 2008 00:00

Wycieczka autokarowo-piesza 27.07.2008 r. (niedziela)

z cyklu „Rajd na raty za granicą”

Dobrošov – Nové Město nad Metujί

 

Wyjazd z Jeleniej Góry, ul. Teatralna, godz. 8,00.

 

Program wycieczki:

Przejazd: Jelenia Góra – Kamienna Góra - Mieroszów – Nachod - Dobrošov

W Dobrošovie najpierw oglądamy panoramę z kamiennej wieży o wysokości 24 m. Następnie jedziemy do twierdzy, należącej do systemu umocnień wybudowanych wzdłuż granicy czechosłowacko-niemieckiej w latach 1935-38. Podczas zwiedzania możemy obejrzeć obiekty twierdzy z podziemnymi korytarzami, wykutymi w skale na głębokości 40 m.

W dalszej części wycieczki zwiedzamy Nové Město nad Metujί, ze względu na wyjątkowe walory architektoniczne zaliczone w poczet miejskich rezerwatów zabytków (w ten sposób chronionych jest 21 najcenniejszych zespołów miejskich w Republice Czeskiej). W jego centrum zachował się unikatowy zespół renesansowej architektury, stawiający Nové Město w rzędzie najwartościowszych zespołów urbanistycznych Czech.

Zwiedzamy dawny zamek obronny z XVI w., kilkakrotnie przebudowywany, z pięknymi secesyjnymi wnętrzami, a także bogatym, stylowym wyposażeniem.     

Oglądamy zabudowę historycznego centrum: kamienice w rynku, gotycki kościół św. Trójcy, mury obronne. Po przerwie na obiad odjeżdżamy do Jeleniej Góry przez Nachod, Trutnov, Lubawkę. Przyjazd do Jeleniej Góry o godzinie 20-tej.

 

Wpisowe: 54 zł. Świadczenia:   autokar, obsługa przewodnicka, ubezpieczenie NNW    i KL. Na wstępy trzeba posiadać 170 kč.

 

Zapisy wraz z wpłatą przyjmowane są w Oddziale PTTK „Sudety Zachodnie” - Jelenia Góra   ul. 1-go Maja 86. Informacje pod tel. 075-7525851, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Prowadzi Wiktor Gumprecht,   tel. 0-500 279011.

 

Ilość miejsc ograniczona.