pttk

Koło „Grodzkie" PTTK oraz Komisja Krajoznawcza przy Oddziale PTTK „Sudety Zachodnie" w Jeleniej Górze zapraszają wszystkich chętnych na bezpłatną wycieczkę organizowaną celem powitania wiosny. Chętni spotykają się w sobotę 23 marca 2013 roku przy budynku kasy na dworcu PKS przy ul. Obrońców Pokoju w Jeleniej Górze. O godzinie 10,00 wyruszymy w stronę mostu na Bobrze, gdzie powierzymy nurtom rzeki przyniesioną marzannę. W ten sposób przywitamy wiosnę a pożegnamy zimę. Następnie udamy się prawą stroną Bobru pod wiaduktem kolejowym do miejsca zwanego Końcem Świata. Oczywiście nie zostaniemy tam zbyt długo i po przeprawieniu się mostem na drugi brzeg Jeziora Modrego, po pokonaniu ponad stu stopni, dotrzemy do zbudowanego na początku XX wieku schroniska „Perła Zachodu". Tam staniemy na odpoczynek. Następnie, po ogrzaniu się i nabraniu sił, wyruszymy w stronę Jeleniej Góry. Jednak aby tradycji stało się zadość, po drodze, w zacisznym miejscu, rozpalimy niewielkie ognisko, przy którym upieczemy przyniesione ze sobą kiełbaski. Jak długo zajmie nam zabawa przy ognisku zależeć będzie od tego ile przyniesiemy ze sobą prowiantu. Oczywiście, gdy ktoś będzie chciał oddalić się nieco wcześniej, nie będzie z tym żadnego problemu, gdyż właściwie będziemy już w Jeleniej Górze. Natomiast gdy będą chętni do dalszego spędzenia czasu w miłej atmosferze będzie możliwość odwiedzenia czekoladziarni i zaznania większej słodyczy, której nigdy za wiele.

Wycieczkę poprowadzi jej organizator, Krzysztof Tęcza. Uczestnicy będący członkami PTTK są ubezpieczeni od nieszczęśliwych wypadków w ramach opłaconej składki członkowskiej, natomiast pozostałe osoby proszone są o ubezpieczanie się we własnym zakresie.

Wiceprezes Koła PTTK nr 4 „Grodzkiego" w Jeleniej Górze