Już w sobotę i niedzielę (18 i 19 sierpnia 2012 r.) na zamku Chojnik w Jeleniej Górze-Sobieszowie kolejny, XXIII Turniej Rycerski o „Złoty Bełt zamku Chojnik". Będzie to debiut organizacyjny nowego gospodarza zamku, którym od 1 maja br. został Andrzej Ciosański, znany w internecie jako „Jędrek z zamku Chojnik" oraz „Kapitan Zamku Chojnik" – bohater klipów, gdzie opowiada niesamowite historie średniowieczne. Jędrek został następcą „kasztelana" Jerzego Czajki, który gospodarzył na zamku od lat 70-tych XX wieku. Organizatorem turnieju jest Bractwo Rycerskie Zamku Chojnik.

XXIII Turniej RycerskiW sobotę o godz. 12.00 uroczyste otwarcie Turnieju i prezentacja drużyn. W programie, który będzie na bieżąco podany przez herolda przewidziane są zmagania rycerstwa w takich konkurencjach jak: strzelanie z kuszy i łuku, rzuty oszczepem, wielobój rycerski, pokazy walk, program artystyczny, a na zakończenie dnia, o godz. 17.00 szturm Husytów i bitwa o zamek. Z historii wiemy, że i tym razem Husyci twierdzy nie zdobędą.

W niedzielę rozpoczęcie zmagań o godz. 12.00, a zakończenie i wręczenie nagród, w tym dla odwiedzających Turniej uczestników, o godz. 16.00. W niedzielę wystąpi też na dziedzińcu zamkowych karkonoska grupa folkowa „Szyszak".

Już od wtorku na zamku przebywa grupa rycerzy czeskich, którzy codziennie o godz. 12.00 i 16.00 urządzają pokazy walk rycerskich, często okraszonych humorem.

Turniej będzie transmitowany na żywo przez sobieszowską telewizję internetową na stronie: www.liveeventtv.com. To co dzieje się na dziedzińcu turniejowym już teraz można podglądać na stronie www.chojnik.pl, w zakładce kamera-online.

Zapraszamy na Chojnik w sobotę lub niedzielę. Pogoda zagwarantowana (przez przepowiadaczy i portale pogodowe).

- A. Mateusiak

 


Dokument w PDF