Muzeum Dolny Śląsk  PTTK Sudety Zachodnie lustro

Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze
oraz
Regionalna Pracownia Krajoznawcza Karkonoszy
przy Oddziale PTTK „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze
zapraszają na

„Karkonoskie spotkania krajoznawczo-historyczne”

Karkonoskie spotkania krajoznawczo historyczne 04

Dwudzieste ósme spotkanie odbędzie się w środę 26 czerwca 2024 roku. Zainteresowanych uczestnictwem w imprezie zapraszamy o godzinie 9.00 do Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze (ul. Matejki 28).

Podczas pierwszej części spotkania wysłuchamy wykładu dr Stefani Żelasko pt. „Szlakiem jeleniogórskich szkół koronki igłowej”. Zostanie nam również zaprezentowana nowa książka dr Stefanii Żelasko pt. „Jeleniogórskie szkoły koronki igłowej”. Następnie obejrzymy przygotowaną przez Muzeum wystawę pt. „Dolny Śląsk pnie się w górę. Rzemiosło i przemysł wzdłuż Śląskiej Kolei Górskiej”. Na wystawie prezentowane są charakterystyczne wyroby z miejscowości położonych wzdłuż linii kolejowej m.in. koronki z Jeleniej Góry.
W drugiej części spotkania udamy się na spacer niespodziankę.
W spotkaniu może wziąć udział każdy zainteresowany historią naszego grodu oraz spacerem na świeżym powietrzu, nie trzeba się nigdzie zapisywać. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, wskazane jest jedynie ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków (członkowie PTTK są ubezpieczeni w ramach opłaconej składki członkowskiej). Jest to impreza non-profit.

Spacer poprowadzi dr Stefania Żelasko oraz Krzysztof Tęcza.