Muzeum Dolny Śląsk  PTTK Sudety Zachodnie lustro

Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze
oraz
Regionalna Pracownia Krajoznawcza Karkonoszy
przy Oddziale PTTK „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze
zapraszają na

„Karkonoskie spotkania krajoznawczo-historyczne”

Karkonoskie spotkania krajoznawczo historyczne 04

Dwudzieste siódme spotkanie odbędzie się w środę 29 maja 2024 roku. Zainteresowanych uczestnictwem w imprezie zapraszamy o godzinie 9.00 do Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze (ul. Matejki 28).

Podczas pierwszej części spotkania wysłuchamy prelekcji pt. „Śląska Kolej Górska i jej wpływ na rozwój Kotliny Jeleniogórskiej”, którą przygotował Wojciech Szczerepa pracownik Działu Historii Muzeum Karkonoskiego.

Następnie udamy się na stację kolejową PKP Jelenia Góra gdzie dowiemy się jak odbywa się nadzór nad ruchem kolejowym na obszarze od Zgorzelca do Wałbrzycha. Zwiedzimy nastawnię kolejową i dowiemy się jak obecnie czuwa się nad bezpieczeństwem korzystających z transportu kolejowego.
W spotkaniu może wziąć udział każdy zainteresowany historią naszego grodu oraz spacerem na świeżym powietrzu, nie trzeba się nigdzie zapisywać. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, wskazane jest jedynie ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków (członkowie PTTK są ubezpieczeni w ramach opłaconej składki członkowskiej). Jest to impreza non-profit.

Spacer poprowadzi jego pomysłodawca – Krzysztof Tęcza