Muzeum Dolny Śląsk  PTTK Sudety Zachodnie lustro

Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze
oraz
Regionalna Pracownia Krajoznawcza Karkonoszy
przy Oddziale PTTK „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze
zapraszają na

„Karkonoskie spotkania krajoznawczo-historyczne”

 

Dwudzieste trzecie spotkanie odbędzie się w środę 31 stycznia 2024 roku. Zainteresowanych uczestnictwem w imprezie zapraszamy o godzinie 9.00. Spotkamy się przed głównym wejściem do galerii handlowej „Nowy Rynek” w Jeleniej Górze.

Tematem spotkania będzie poznanie historii archiwum w Jeleniej Górze.

Podczas pierwszej części spotkania obejrzymy budynek, który w latach 1927 – 2004 był siedzibą archiwum miejskiego w Jeleniej Górze.
Następnie wsiądziemy do autobusu MZK linii nr 1 odjeżdżającym o godz. 9.44, którym przejedziemy na ulicę Podchorążych i udamy się do obecnej siedziby Archiwum Państwowego we Wrocławiu Oddział Jelenie Góra. Tam weźmiemy udział w finisażu krajoznawczej wystawy PTTK „Przyniesione w plecaku” i w uroczystości wręczenia nagród przyznanych autorom najciekawszych kolekcji.
Ostatnim punktem spaceru będzie zwiedzenie archiwum i zapoznanie się ze specyfiką pracy w takiej instytucji.

W spotkaniu może wziąć udział każdy zainteresowany historią naszego grodu oraz spacerem na świeżym powietrzu, nie trzeba się nigdzie zapisywać. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, wskazane jest jedynie ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków (członkowie PTTK są ubezpieczeni w ramach opłaconej składki członkowskiej). Jest to impreza non-profit.