Oddział PTTK „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze, kultywujący tradycje, dorobek i zwyczaje PTTK, szkolący przewodników sudeckich nieprzerwanie od 1953 r., posiadający stałe upoważnienie Wojewody Dolnośląskiego do prowadzenia szkolenia przewodników turystycznych, górskich (Decyzja nr 6/99 z dnia 11.10.1999 r.) przyjmuje zapisy na kurs dla kandydatów na przewodników turystycznych, górskich na obszar Sudetów III klasy.

Muzeum Dolny Śląsk  PTTK Sudety Zachodnie lustro

Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze
oraz
Regionalna Pracownia Krajoznawcza Karkonoszy
przy Oddziale PTTK „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze
zapraszają na

„Karkonoskie spotkania krajoznawczo-historyczne”

Dwunaste spotkanie zaplanowano na środę 29 marca 2023 roku. Zainteresowanych uczestnictwem w imprezie zapraszamy do Muzeum Karkonoskiego o godzinie 9.00.
W pierwszej części spotkania wysłuchamy wykładu o kartkach pocztowych. Będziemy także mieli okazję obejrzeć zbiory naszych kolekcjonerów i dowiedzieć się o ich pasji.

W drugiej części spotkania udamy się pieszo do budynku Poczty Polskiej przy ul. Pocztowej gdzie poznamy tajniki obsługi petentów, zapoznamy się z historią obiektu oraz jego architekturą i ozdobami. Następnie udamy się na przystanek MZK Podwale, z którego odjedziemy autobusem linii nr 7 by dojechać do przystanku Sygietyńskiego-ZUS, gdzie wysiądziemy i odwiedzimy Pocztę Główną w Jeleniej Górze. Tam pani naczelnik opowie nam o tym, jak działa tego typu obiekt oraz umożliwi poznanie zasad sortowania i obiegu korespondencji.

W spotkaniu może wziąć udział każdy zainteresowany historią naszego grodu oraz spacerem na świeżym powietrzu, nie trzeba się nigdzie zapisywać. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, wskazane jest jedynie ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków (członkowie PTTK są ubezpieczeni w ramach opłaconej składki członkowskiej). Jest to impreza non-profit.