Muzeum Dolny Śląsk  PTTK Sudety Zachodnie

Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze oraz i Regionalna Pracownia Krajoznawcza Karkonoszy przy Oddziale PTTK „Sudety Zachodnie”
zapraszają na
„Karkonoskie spotkania krajoznawczo-historyczne”

Pierwsze spotkanie zaplanowano na środę 27 kwietnia 2022 roku (środa). Zainteresowanych uczestnictwem w imprezie zapraszamy do Muzeum o godzinie 9.00. Podczas spotkania zostanie przybliżona historia związana z powstaniem i działalnością Muzeum, obejrzymy właśnie otwartą wystawę poświęconą Józefowi Gielniakowi, a następnie udamy się na spacer podczas którego poznamy historię zagospodarowania dzisiejszego Wzgórza Kościuszki. Postaramy się odnaleźć widoczne w terenie ślady po istniejących tam obiektach. Poznamy tajemnice tego miejsca, jego walory a na koniec będziemy mogli, dzięki zbudowanemu tam przekrojowi geologicznemu, dowiedzieć się o pasmach górskich wchodzących w skład Sudetów.

W spotkaniach może wziąć udział każdy zainteresowany historią naszego grodu oraz spacerem na świeżym powietrzu. Udział w spotkaniach jest bezpłatny, wskazane jest jedynie ubezpieczenie się od następstw nieszczęśliwych wypadków (członkowie PTTK są ubezpieczeni w ramach opłaconej składki).