PTTK Sudety Zachodnie OMTTK2016 pttk ZSE-T JG

Wyniki eliminacji międzypowiatowych
Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego PTTK
w Jeleniej Górze – 12.03.2016 r.

W organizowanych w Zespole Szkół Ekonomiczno-Turystycznych w Jeleniej Górze przez Oddział PTTK „Sudety Zachodnie" eliminacjach brało udział 72 uczniów, w tym 17 członków PTTK, z tego:

• w kategorii szkół podstawowych 4 zespołów 12 uczestników,
  • w kategorii gimnazjów 6 zespołów 17 uczestników,
  • w kategorii szkół ponadgimnazjalnych 11 zespołów 32 uczestników.

Turniej składał się z 55 pytań testowych: krajoznawczych (30 pytań), turystycznych (10 pytań), topograficznych (5 pytań), bezpieczeństwa w ruchu drogowym (5 pytań) i udzielania pierwszej pomocy (5 pytań).

Szkoły podstawowe

1. W pionie szkół podstawowych zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 6 w Jeleniej Górze ul. Cieplicka 74 – pod opieką pani Hanny Niespodziewany w składzie: Jonczyk Eliza, Wilk Mikołaj i Golej Aleksander. Reprezentacja awansowała do eliminacji wojewódzkich.
  2. Największą ilość poprawnych odpowiedzi w tej kategorii szkół uzyskał Michał Stanisz-Podgórski ze szkoły Podstawowej nr 1 w Piechowicach – 43 punkty.

Gimnazja

1. Zwyciężyło Gimnazjum w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Jeleniej Górze ul. Kochanowskiego 18 pod opieką pani Ewy Parfianowicz w składzie: Horczak Antonina, Domańska Paula i Domańska Łucja, uzyskując awans do eliminacji wojewódzkich.
  2. Największą ilość punktów zdobyła Horczak Antonina – 40 punków.

Szkoły ponadgimnazjalne

1. Pierwsze miejsce i awans do eliminacji wojewódzkich zdobyło I Liceum Ogólnokształcące w Jeleniej Górze ul. Kochanowskiego 18 pod opieką pani Ewy Parfianowicz w składzie: Lesiów Alicja, Rzempała Rafał i Lambrinow Jakub.
  2. Największą ilość punktów uzyskała Jakub Lambrinow – 47.

Organizatorzy serdecznie dziękują dyrekcji ZSET oraz pani Liliannie Rzepce za pomoc w organizacji Turnieju, a także dziękują nauczycielom-opiekunom grup szkolnych za przygotowanie drużyn oraz poświecenie swojego wolnego czasu dla swoich uczniów.

Wyniki do pobrania [27.32 KB]