Muzeum Ziemi Juna otwiera swoje podwoja w… Karpaczu. Gościny na ekspozycję zbiorów „Skarby Ziemi” w swych podziemiach użyczyła restauracja Dwór Liczyrzepy w Karpaczu, na Wilczej Porębie.

Uroczyste otwarcie wystawy nastąpi w dniu 12 lipca, w niedzielę, o godz. 12.00 podczas IV Festiwalu Smaków Liczyrzepy oraz Jarmarku Ducha Gór.   
Prezentowana wystawa jest zbiorem uratowanych okazów ze spalonego w marcu Muzeum Ziemi JUNA oraz okazów użyczonych przez najbardziej znanych kolekcjonerów w Polsce. Pokazane będą minerały lokalne, sudeckie (kalcyty, kwarce, markasyty, agaty, gipsy), ale również wielobarwne okazy z Madagaskaru, Afganistanu czy Kenii. Wystawa będzie co pewien czas się zmieniać i ewoluować. Organizatorzy – Panie Naumowicz – mają nadzieję, że ekspozycja choć w pewnym stopniu uzupełni lukę, jaka powstała po zniszczeniu Muzeum Ziemi JUNA w Szklarskiej Porębie, które zostanie jednak odbudowane.

Wystawa, ale także sprzedaż wyrobów, minerałów kolekcjonerskich i galanterii kamiennej oraz pamiątek mineralogicznych - czynna jest cały tydzień, w godzinach 10.00 – 18.00, a wstęp, jak dotychczas, jest bezpłatny.
www.skarbyziemi-juna.pl, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Juna01

juna0001 juna0002