RNR_01   RnR2022    RNR_02 

W niedzielę na wycieczkę nr 13

Zarząd Oddziału PTTK „Sudety Zachodnie” wraz z redakcją „Nowin Jeleniogórskich” zapraszają w dniu 15 maja 2022 r. na wycieczkę nr 13 w ramach tegorocznego Rajdu na Raty. Wyjazd z Jeleniej Góry pociągiem o godz. 7.30 do Wrocławia, gdzie weźmiemy udział w XIX Złazie Turystów Pieszych Dolnego Śląska organizowanym przez Wrocławski Klub Piechurów „Perpedes” i Komisję Turystyki Pieszej Oddziału PTTK Wrocław-Fabryczna.

Zbiórka uczestników przed wejściem głównym na Dworzec Główny PKP (od ulicy marszałka Józefa Piłsudskiego) o godz. 9.50. Po powitanie uczestników Złazu przez organizatorów udamy się na zwiedzanie Wrocławia z przewodnikami miejskimi. Na trasie zobaczymy Park Staromiejski, Operę Wrocławską, Rynek, Uniwersytet Wrocławski (gmach główny), Ossolineum, Halę Targową, Ostrów Tumski. Na zakończenie odbędzie się integracyjne ognisko (można zabrać ze sobą kiełbaski). Uczestnicy Złazu otrzymają potwierdzenie do zdobycia odznaki turystyczno-krajoznawczej „Turysta Miłośnik Wrocławia”, na mecie będzie czynny Referat Weryfikacyjny Odznak Turystyki Pieszej i możliwość wykupienia odznaki. Po odpoczynku przy ognisku przejdziemy na dworzec kolejowy, skąd o godz. 17.40 odjedziemy pociągiem do Jeleniej Góry (przyjazd o godz. 19.34). Wycieczkę prowadzi Jarosław Kapczyński z Kowar (tel. 605084476).

Uczestnicy we własnym zakresie ubezpieczają się od następstw nieszczęśliwych wypadków, członkowie PTTK z opłaconą składką objęci są ubezpieczeniem zbiorowym.

Opracował Wiktor Gumprecht

Impreza dofinansowana przez:

Powiat Jeleniogórski
Powiat
Karkonoski

U.Marsz.Woj.Dolnolskiego
Urząd Marszałkowski
Województwa
Dolnośląskiego

Jelenia Góra dofinansowanie