RNR_01  RNR_02   200LatPrzewodnictwa

XLVII Rajd na Raty
PTTK Oddział „Sudety Zachodnie” Jelenia Góra
Wycieczka autokarowa 20.05.2017 r.
Legnickie Pole – Legnica
Opracowanie trasy, obsługa przewodnicka: Wiktor Gumprecht

Wyjazd z Jeleniej Góry, ul. Teatralna, godz. 8.00
Powrót do Jeleniej Góry około godz. 20

Program wycieczki:

Trasa przejazdu: Jelenia Góra – Legnickie PoleLegnica – Jelenia Góra

Legnickie Pole – w pobliżu tej miejscowości w 1241 roku rozegrała się bitwa, w której rycerstwo polskie pod wodzą Henryka Pobożnego uległo wojskom mongolskim. Zwiedzamy znajdujące się w dawnym kościele Muzeum Bitwy Legnickiej z nową interaktywną prezentacją, oraz zespół pobenedyktyński z kościołem św. Jadwigi, jednym z najwspanialszych przykładów architektury barokowej na Śląsku, z cennymi freskami Cosmy Asama wewnątrz.

Legnoickie Pola 01  Legnoickie Pola 02

Legnoickie Pola 03


Legnica – miasto nad Kaczawą o ponad 800 letniej historii, ośrodek przemysłowy, naukowy i kulturalny Zagłębia Miedziowego z licznymi cennymi zabytkami. Zwiedzamy m.in. gotycką katedrę Świetych Apostołów Piotra i Pawła; Zamek Piastowski z reliktami romańskiej kaplicy, „Zieloną Komnatą św. Jadwigi” i średniowieczną wieżą św. Piotra; barokowy kościół św. Jana Chrzciciela z Mauzoleum Piastów Śląskich; kościół NMP; Rynek z ratuszem i zabytkowymi kamienicami („Śledziówki”, kamienica „Pod Przepiórczym Koszem” z dekoracją sgraffitową).

Legnica 01  Legnica 02

Koszt wycieczki: 55 zł. 
Świadczenia: autokar, obsługa przewodnicka, ubezpieczenie NNW
Wstępy: 18 zł
Zapisy wraz z wpłatą przyjmowane są w Oddziale PTTK „Sudety Zachodnie”
Jelenia Góra  ul. 1-go Maja 86,  tel. 75-7525851, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Program wycieczki do pobrania [380.04 KB]