Powrót do Jeleniej Góry około godz. 19:00

Hejnice – Przełęcz Oldřichovska

Opracowanie trasy, obsługa przewodnicka: Wiktor Gumprecht.

Powrót do Jeleniej Góry około godz. 19

Program wycieczki:

Trasa przejazdu: Jelenia Góra – Szklarska Poręba – Świeradów Zdrój – Hejnice – Oldřichovské sedlo  - Szklarska Poręba – Jelenia Góra

Hejnice – zwiedzamy tu barokowy kościół p.w. Nawiedzenia NMP, jedno z najbardziej znanych sanktuariów maryjnych w Czechach. Przedmiotem kultu jest lipowa figura Matki Boskiej zwana Mater Formosa, czyli Matka Boża Wspaniała.

Hejnice 01 Hejnice 02

Oldřichovské sedlo – na przełęczy rozpoczynamy trasę górskiej wędrówki długości 11 km. Trasa prowadzi przez urokliwy las bukowy, po drodze spotykamy liczne fantazyjnie ukształtowane przez naturę skałki granitowe (Goryl, Skalna Brama, Skalny Grzyb), podziwiamy panoramę z najwyższego szczytu zachodniej części Gór Izerskich -  Špičáka i ze Skalnego Zamku (pozostałości średniowiecznej  strażnicy). Na zakończenie zatrzymamy się na odpoczynek w położonej na przełęczy Oldřichovské sedlo restauracji „U Kozy”.

Oldřichovské sedlo 01 Oldřichovské sedlo 02
Oldřichovské sedlo 03 Oldřichovské sedlo 04

Koszt wycieczki: 55 zł

Świadczenia:  autokar, obsługa przewodnicka, ubezpieczenie KL, NNW.

Zapisy wraz z wpłatą  przyjmowane są w Oddziale PTTK „Sudety Zachodnie”
Jelenia Góra  ul. 1-go Maja 86. tel. 75-7525851, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Program wycieczki do pobrania [666.41 KB]

Jeleń_logo          Logo_200jpg        Znak_PTTK_JPG

Hejnice – Przełęcz Oldřichovska

Opracowanie trasy, obsługa przewodnicka: Wiktor Gumprecht.

Powrót do Jeleniej Góry około godz. 19

Program wycieczki:

Trasa przejazdu: Jelenia Góra – Szklarska Poręba – Świeradów Zdrój – Hejnice –

- Oldřichovské sedlo  - Szklarska Poręba – Jelenia Góra

File:Hejnice, Klášterní, klášter 01.jpg

7ed88737-40881

Znalezione obrazy dla zapytania oldřichovské sedlo

Znalezione obrazy dla zapytania oldřichovské sedlo

Koszt wycieczki: 55 zł

Świadczenia:  autokar, obsługa przewodnicka, ubezpieczenie KL, NNW.

Zapisy wraz z wpłatą  przyjmowane są w Oddziale PTTK „Sudety Zachodnie”