RNR_01 RNR_02  TurystykaLaczyPokolenia KPN-KRNAP

 

Komisja Krajoznawcza przy Oddziale PTTK „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze zaprasza na kolejny spacer krajoznawczy. Informujemy, że spacery są imprezą organizowaną pod hasłem „Turystyka łączy pokolenia” i ze względu na ich charakter wskazane jest zabierać na nie swoje pociechy. Na pewno się nie zmęczą, a przebywając na świeżymi powietrzu w grupie z dorosłymi będą mogły zobaczyć jak na szlaku zachowuje się prawdziwy turysta.

Tym razem z prowadzącym – Krzysztofem Tęczą – spotykamy się w sobotę 5 lipca 2014 roku  w Jeleniej Górze przy fontannie Neptuna przed Ratuszem.
Na trasę wyruszymy o godzinie 9.00. Tym razem udamy się na Gapy, gdzie poszukamy ukrytych walorów krajoznawczych. Następnie, po przekroczeniu rzeki Bóbr, odpoczniemy w schronisku „Perła Zachodu” i udamy się w stronę góry Siodło. Tam upieczemy przyniesione z sobą kiełbaski i pośpiewamy piosenki turystyczne przy ognisku rozpalonym w specjalnie do tego celu przygotowanym miejscu. Dla osoby, której śpiew uznamy za najlepszy jest przygotowana nagroda – publikacja o Borowym Jarze. Do centrum Jeleniej Góry wrócimy około godziny 14.00.

Uczestnicy spaceru ubezpieczają się od następstw nieszczęśliwych wypadków we własnym zakresie. Członkowie PTTK z opłaconą składką podlegają ubezpieczeniu zbiorowemu. Tel. do organizatora 609121744.

Krzysztof Tęcza