Koło Przewodników Sudeckich przy Oddziale PTTK "Sudety Zachodnie" w Jeleniej Górze oficjalnie zarejestrowało w sądzie czasopismo Karkonosz.
Ten znany i ceniony na rynku tytuł, którego inicjatorem i pomysłodawcą był Tomasz Dudziak wydawany był przez Studenckie Koło Przewodników Sudeckich we Wrocła-wiu. Do tej pory ukazało się 10 tomów Karkonosza.
Za zgodą i przy wsparciu kolegi Tomasza Dudziaka zamierzamy kontynuować wydawanie Karkonosza, początkowo jako rocznika, potem może częściej.
Biorąc pod uwagę charakter pisma, jego wysoki poziom merytoryczny i szeroki zakres tematyczny zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy i nadsyłania artykułów.
Planujemy następujące działy czasopisma:

  1. Artykuły krajoznawcze (historia, przyroda, geografia, geologia, architektura itp.).
  2. Ciekawostki, zagadki, doniesienia.
  3. Recenzje znaczących publikacji.

Tematyka nadsyłanych artykułów powinna dotyczyć polskich, czeskich i "niemieckich" Sudetów oraz Dolnego Śląska, a także obszarów przyległych jak np. Łużyce, Opolszczyzna itp.
Pragniemy aby publikowane tu materiały znalazły jak najszersze grono odbiorców.
Materiały do 11 zeszytu Karkonosza (Nr 11/2015) należy nadsyłać w wersji elektronicznej do 30 czerwca 2015 roku na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Wszelkich dodatkowych informacji udziela Piotr Gryszel e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. 608463455
Poniżej załączamy także wymogi wydawnicze dla Auto-rów.

Pozdrawiam i zapraszam do współpracy
Piotr Gryszel
Redaktor


WSKAZÓWKI DLA AUTORÓW