XLV Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Turystyczno-Krajoznawczy

OMTTK2017

25.03.2017 Jelenia Góra

Regulamin Eliminacji Międzypowiatowych

 1. Uwagi wstępne
  Niniejszy regulamin zawiera ustalenia obowiązujące na terenie Powiatu Jeleniogórskiego i Miasta Jelenia Góra oraz stanowi załącznik do obowiązującego Regulaminu OMTTK zatwierdzonego przez Prezydium ZG PTTK uchwałą nr 33/XVIII/2014 z dnia 04.11.2014 r. (do wglądu w biurze PTTK oraz na stronie http://www.mlodziez.pttk.pl/dla-was/konkursy/omttk-pttk )

 2. Organizator
  1. Oddział PTTK „Sudety Zachodnie”, 58-500 Jelenia Góra, ul. 1 Maja 86, tel. 757525851, email:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
  2. Współorganizator: Zespół Szkół  Rzemiosł Artystycznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Jeleniej Górze
   pttk  PTTK Sudety Zachodnie  Zespół Szkół Rzemiosł Artystycznych
   Eliminacje dofinansowane są przez Powiat Jeleniogórski, Miasto Jelenia Góra  i  PTTK
   Powiat Jeleniogórski  pttk  Logo JGcdr9

 3. III. Etap międzypowiatowy 
  1. Eliminacje Międzypowiatowe OMTTK odbędą się w dniu 25.03.20176 r. (sobota) w Jeleniej Górze w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych ul. Cieplicka 34 w Jeleniej Górze o godz. 9.45. Planowane zakończenie turnieju – ok. godz. 14.30.
  2. W Eliminacjach biorą udział trzyosobowe drużyny wyłonione (lub wybrane -  w przypadku braku eliminacji) z eliminacji szkolnych w trzech pionach: szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne. Każdy zainteresowany podmiot (szkoła, klub, koło) może zgłosić do dwóch drużyn w każdym pionie. Podstawą do udziału w Eliminacjach są  wypełnione „Protokoły z etapu szkolnego” – wzór w załączniku.
  3. Eliminacje szkolne – szkoły przeprowadzają we własnym zakresie.
  4. W ramach etapu międzypowiatowego przeprowadzone zostaną testy wiedzy  z zakresu: zagadnień krajoznawczych (30 pytań), turystycznych (10 pytań), topograficznych (5 pytań), bezpieczeństwa w ruchu drogowym (5 pytań), udzielania pierwszej pomocy (5 pytań). 
  5. Każde pytanie testowe będzie  posiadać tylko jedną prawidłową odpowiedź, spośród czterech propozycji odpowiedzi.    
  6. Testy mają charakter indywidualny, a punktacja drużyny składać się będzie z sumy prawidłowych odpowiedzi członków danej drużyny.
  7. Za odpowiedź prawidłową zaliczony będzie 1 punk, za nieprawidłową odpowiedź 0 punktów.
  8. Czas na  rozwiązanie testów wynosi 60 minut.
  9. Nieprzekraczalny termin zgłoszenia drużyn do Eliminacji Międzypowiatowych wraz z „Protokołem z etapów szkolnych” - do dnia 22.03.2017 r. do godz. 14.00 w siedzibie Oddziału PTTK przy ul. 1 Maja 86. Można zgłosić się emailowo przesyłając zeskanowane i podpisane protokoły na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub faxem na nr 757523627. 
  10. Drużyny bez pełnoletniego opiekuna nie będą dopuszczone do Eliminacji.
  11. Udział w imprezie jest bezpłatny.
  12. Uczestnicy podczas turnieju otrzymają znaczek okolicznościowy i posiłek, a zwycięskie drużyny nagrody i dyplomy.
  13. Zwycięskie  drużyny uzyskają prawo startu w Eliminacjach Wojewódzkich.

 Zaprasza - Oddział PTTK „Sudety Zachodnie”

Regulamin do pobrania [344.93 KB]
Protokół z eliminacji etapu pierwszego do pobrania [65.5 KB]