Rowerowe wycieczki z przewodnikiem
Edycja 12

PTTK „Oddział „Sudety Zachodnie" w Jeleniej Górze - Komisja Kolarska zaprasza na wycieczki rowerowe z przewodnikiem. Osoby niepełnoletnie mogą brać udział w wycieczkach tylko pod opieka osoby dorosłej. Wszystkich uczestników obowiązuje jazda w kaskach, sprawne rowery z oświetleniem. Na trasie trzeba posiadać podstawowe narzędzia do naprawy roweru. Członkowie PTTK z opłaconą składką członkowską objęci są ubezpieczeniem zbiorowym, a pozostali uczestnicy ubezpieczają się we własnym zakresie. Wycieczki zaczynają się w Jeleniej Górze na Placu Ratuszowym przy fontannie Neptuna o godz. 9.30, oprócz wycieczek wielodniowych i wyjazdowych. Osoby niepełnoletnie mogą brać udział w wycieczkach wyłącznie w towarzystwie osób opiekunów dorosłych.

Wycieczki prowadzi przewodnik górski sudecki Jan Jabłoński, tel. 0502 145 371. Organizator zastrzega sobie zmianę trasy z ważnych powodów.

1. Dnia 19.04.2009 r. (niedziela). Otwarcie sezonu rowerowego. Trasa: Jelenia Góra, Grabarów, Maciejowa, Trzmielak, Trzcińsko, Karpnicka Przełęcz, Szwajcarka, Wojanów, Dąbrowica, Lotnisko, Jelenia Góra. Długość trasy: około 35 km.
  2. Dnia 10.05.200909 r. (niedziela) w ramach VI Rajdu Wielodyscyplionowego „Bóbr-2009". Trasa: Jelenia Góra, Grabarów, Maciejowa, Dziwiszów, Płoszczyna, Czernica, Płoszczynka, Siedlęcin, Perła Zachodu, Jelenia Góra. Trasa liczy około 40 km.
  3. Dnia 21.06.2009 r. (niedziela). Zbiórka o godz. 8.40 w holu dworca PKP w Jeleniej Górze. Przejazd pociągiem do Szklarskiej Poręby. Trasa: Zakręt Śmierci - Rozdroze Izerskei - Świeradów Zdrój  - dolna stacji kolei gondolowej. Wjazd kolejką wraz z rowerami na Stóg Izerski. Dalsza trasa:  Drwale - Chataka Górzystów - Orle - Jakuszyce - Szklarska Poręba - Trzy Jawory - Sobieszów - Jelenia Góra. Trasa liczy ok. 70 km.
    Wycieczk tylko dla osób dorosłych.
  4. Dnia 05.07.2009 r. (niedziela). Trasa: Jelenia Góra, Jelchem, Cieplice, Staniszów, Głębock, Sosnówka, Podgórzyn, Sobieszów, po wałach do Cieplic, ul. Nadbrzeżna, Jelenia Góra. Trasa liczy około. 45km.
  5. Dnia 26.07.2009 r. (niedziela). Trasa: Jelenia Góra, Łomnica, Mysłakowice, Kostrzyca, Ścięgny, Krzaczyna, Przełęcz Okraj, Sztolnie Kowary, Kowary G., Bukowiec, Karpniki, Wojanów, Dąbrowica, Jelenia Góra. Trasa liczy około 60 km.
  6. Dnia 23.09.2009 r. (niedziela). Trasa: Jelenia Góra, Strupice, Grodzisko, Płoszczyna, Czernica, Nielestno, Pilchowice Zapora, Strzyżowiec, Siedlęcin, Jelenia Góra. Trasa liczy około 50 km.
  7. Wycieczka wielodniowa - „58 Centralny Zlot Turystów Kolarzy PTTK - Żary 2009"
    Dnia 08.08.2009. - 15.08.2009. Trasy rowerowe o długości od 60 do 11 km podane są w regulaminie zlotu na stronie organizatora: www.zary.pttk.pl. Przewidziany jest wyjazd rowerami na stronę niemiecką. Zapisy oraz informacje szczegółowe u prowadzącego - Jana Jabłońskiego, tel. kom 0-502145371.
  8. Dnia 27.09.2009 r. (niedziela). Trasa: Jelenia Góra, Perła Zachodu, Siedlęcin, Wrzeszczyn, Barcinek, Stara Kamienica, Kromnów, Wojcieszyce, Cieplice, Jelenia Góra. Trasa liczy około 55 km.
  9. Dnia 11.10.2009 r. (niedziela). Zakończenie sezonu rowerowego. Trasa: Jelenia Góra, Wojanów, Trzcińsko, Janowice Wielkie, Jasiowa Dolina, Grabarów, Jelenia Góra. Trasa liczy około 40 km.

Organizacja wycieczek dofinansowana jest ze środków Miasta Jelenia Góra i Starostwa Powiatowego Jelenia Góra