Polski FunduszRozwoju

XLVIII Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Turystyczno-Krajoznawczy

OMTTK 2020

21.03.2020 - Jelenia Góra

Regulamin Eliminacji Międzypowiatowych

 1. Uwagi wstępne
  Niniejszy regulamin zawiera ustalenia obowiązujące na terenie Powiatu Jeleniogórskiego i Miasta Jelenia Góra oraz stanowi załącznik do obowiązującego Regulaminu OMTTK zatwierdzonego przez Prezydium ZG PTTK uchwałą n150/XIX/2020  z dnia 17.01.2020 r. (do wglądu w biurze PTTK oraz na stronie: www.mlodziez.pttk.pl )

 2. Organizator
  1. Oddział PTTK „Sudety Zachodnie”, 58-500 Jelenia Góra, ul. 1 Maja 86, tel. 757525851, email:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
  2. Współorganizator: Szkoła Podstawowa nr 11 im. Fryderyka Chopina w Jeleniej Górze
  Eliminacje dofinansowane są przez Powiat Jeleniogórski, Miasto Jelenia Góra i PTTK
  Powiat Jeleniogórski  pttk  Logo JGcdr9

 3. Etap międzypowiatowy  
  1. Eliminacje Międzypowiatowe OMTTK odbędą się w dniu 21.03.2020 r. (sobota) w Jeleniej Górze w Szkole Podstawowej nr 11 przy ul.  Stanisława Moniuszki 9  o godz. 9.45. Planowane zakończenie turnieju – ok. godz. 14.30.
  2. W Eliminacjach biorą udział trzyosobowe drużyny wyłonione (lub wybrane – w przypadku braku eliminacji) z eliminacji szkolnych w dwóch pionach: szkoły podstawowe, szkoły ponadpodstawowe. Każdy zainteresowany podmiot (szkoła, placówka wychowawcza, szkolny klub turystyczny) może zgłosić do dwóch drużyn w każdym pionie. Podstawą do udziału w Eliminacjach są  wypełnione „Protokoły z etapu szkolnego” – wzór w załączniku.
  3. Eliminacje szkolne – szkoły przeprowadzają we własnym zakresie.
  4. W ramach etapu międzypowiatowego przeprowadzone zostaną testy wiedzy z zakresu: zagadnień krajoznawczych (30 pytań), turystycznych (5 pytań), topograficznych (5 pytań), bezpieczeństwa w ruchu drogowym (5 pytań), udzielania pierwszej pomocy (5 pytań).  
  5. Każde pytanie testowe będzie  posiadać tylko jedną prawidłową odpowiedź, spośród czterech propozycji odpowiedzi.     
  6. Testy mają charakter indywidualny, a punktacja drużyny składać się będzie z sumy prawidłowych odpowiedzi członków danej drużyny.
  7. Za odpowiedź prawidłową zaliczony będzie 1 punk, za nieprawidłową odpowiedź 0 punktów.
  8. Czas na  rozwiązanie testów wynosi 50 minut.
  9. Nieprzekraczalny termin zgłoszenia drużyn do Eliminacji Międzypowiatowych wraz z „Protokołem z etapów szkolnych” - do dnia 17.03.2019 r. do godz. 14.00 w siedzibie Oddziału PTTK przy ul. 1 Maja 86. Można zgłosić się emailowo przesyłając zeskanowane i podpisane protokoły na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub faxem na nr 757523627.  
  10. Drużyny bez pełnoletniego opiekuna nie będą dopuszczone do Eliminacji.
  11. Udział w imprezie jest bezpłatny. Turniej – jako impreza non-profit jest realizowany zgodnie z przepisami o ustawy o pożytku publicznym i wolontariacie
  12. Uczestnicy podczas turnieju otrzymają znaczek okolicznościowy i posiłek, a zwycięskie drużyny nagrody i dyplomy.
  13. Zwycięskie  drużyny uzyskają prawo startu w Eliminacjach Wojewódzkich.

Protokół z eliminacji etapu pierwszego [103.5 KB]

Zaprasza - Oddział PTTK Sudety Zachodnie