pttk NRnR16 17 PTTK Sudety Zachodnie

Narciarski Rajd Na Raty (wycieczka Nr 11)

Oddział PTTK  „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze zaprasza na wycieczkę  na nartach  śladowych (biegowych) z przewodnikiem.   Należy mieć z sobą:  narty do turystyki narciarskiej z kijkami. Polecamy narty tzw. śladowe. Ponadto wskazane jest posiadanie plecaka, a w nim m.in. nietłukący się termos z gorącym napojem i prowiant.  Trzeba też pamiętać o stosownym ubiorze.

Spotykamy się 11.02.2017 (sobota) o godz. 10.45 na przystanku PKP w Jakuszycach.

Planowana trasa wędrówki wynosi ok.24 km i przebiega: PKP Jakuszyce -  Jagnięcy Jar  – Mokra Przełęcz - Chatka Górzystów  – schronisko Orle. Po zapadnięciu zmroku z latarkami kontynuujemy wędrówkę do Jakuszyc.

Uczestnicy wycieczki we własnym zakresie ubezpieczają się od następstw nieszczęśliwych wypadków, a członkowie PTTK z opłaconą składką objęci są ubezpieczeniem zbiorowym.  Wycieczka jest bezpłatna, nie trzeba się nigdzie zapisywać, a uczestnicy pokrywają koszty swoich dojazdów.

Uwagi:
Do Jakuszyc można się dostać  pociągiem, wyjazd z Jeleniej Góry o godz.09.20 i pociąg dojeżdża do Szklarskiej Poręby Górnej na godz.10.13, tu przesiadka na szynobus czeski. Wyjazd o godz.  10.29 i dojeżdża do Jakuszyc na godz. 10.42.

Powrót z Jakuszyc szynobusem czeskim o godz.18.08. do Szklarskiej Poręby Górnej, tu przesiadka na pociąg godz. 18.35 i w Jeleniej Górze jesteśmy o godz. 19.25.

Uczestnicy wycieczki obowiązkowo muszą mieć latarki. Zalecane są tzw. „czołówki”.

W przypadku powstania warunków niebezpiecznych dla zdrowia lub życia uczestników wycieczki, trasa może być skrócona lub zmieniona.

Wycieczkę  prowadzi  przewodnik sudecki Janusz Perz ( tel. 600 034 715).