pttk NRnR16 17 PTTK Sudety Zachodnie

Narciarski Rajd Na Raty (wycieczka Nr 8)

Oddział PTTK  „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze zaprasza na wycieczkę  na nartach  śladowych (biegowych) z przewodnikiem.   Należy mieć z sobą:  narty do turystyki narciarskiej z kijkami. Polecamy narty tzw. śladowe. Ponadto wskazane jest posiadanie plecaka, a w nim m.in. nietłukący się termos z gorącym napojem i prowiant.  Trzeba też pamiętać o stosownym ubiorze.

Spotykamy się 21.01.2017 (sobota) o godz. 08.45 na przystanku PKP w Jakuszycach.

Planowana trasa wędrówki wynosi ok.20 km i przebiega: PKP Jakuszyce – Cicha Równia -  schronisko Orle (przerwa) – mostek na Izerze  – m. Jizerka (przerwa) – Granicznik – schronisko Orle (przerwa) – PKP Jakuszyce.

Uczestnicy wycieczki we własnym zakresie ubezpieczają się od następstw nieszczęśliwych wypadków, a członkowie PTTK z opłaconą składką objęci są ubezpieczeniem zbiorowym.  Wycieczka jest bezpłatna, nie trzeba się nigdzie zapisywać, a uczestnicy pokrywają koszty swoich dojazdów.

Uwagi:
Do Jakuszyc można się dostać własnym środkiem transportu lub pociągiem, wyjazd z Jeleniej Góry o godz.07.15 i pociąg dojeżdża do Szklarskiej Poręby na godz.08.10, tu przesiadka na szynobus czeski. Wyjazd o godz.  08.29 i dojeżdża do Jakuszyc na godz. 08.42.

Powrót z Jakuszyc: szynobus czeski o godz. 16.08, dojeżdża do Szklarskiej Poręby na godz.16.21, przesiadka na pociąg 16.35 i w Jeleniej Górze jesteśmy na godz. 17.25

Każdy uczestnik obowiązkowo musi posiadać ważny dowód osobisty lub paszport (przekraczamy granicę państwową).

W przypadku powstania warunków niebezpiecznych dla zdrowia lub życia uczestników wycieczki, trasa może być skrócona lub zmieniona.

Wycieczkę  prowadzi  przewodnik sudecki Janusz Perz ( tel. 600 034 715).