pttk 70 lat PTT PTTK Sudety Zachodnie

Oddział PTTK  „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze zaprasza na wycieczkę  na nartach  śladowych (biegowych) z przewodnikiem.   Należy mieć z sobą:  narty do turystyki narciarskiej z kijkami. Polecamy narty tzw. śladowe. Osoby nie mające sprzętu narciarskiego mogą go wypożyczyć m.in. w Jakuszycach. Ponadto wskazane jest posiadanie plecaka, a w nim m.in. nietłukący się termos z gorącym napojem i prowiant.  Trzeba też pamiętać o stosownym ubiorze.

Spotykamy się 01.01.2017 o godz. 08.45 na przystanku PKP w Jakuszycach.

Planowana trasa wędrówki wynosi ok. 21 km i przebiega: Polana Jakuszycka – Cicha Równia – Kobyla Łąka – Jagnięcy Jar – Chatka Górzystów – Orle - Jakuszyce

Uwagi:   
Do Jakuszyc można się dostać własnym środkiem transportu lub pociągiem, wyjazd z Jeleniej Góry o godz.07.15 i pociąg dojeżdża do Szklarskiej Poręby na godz.08.10, tu przesiadka na szynobus czeski. Wyjazd o godz.  08.29 i dojeżdża do Jakuszyc na godz. 08.42.
Powrót z Jakuszyc: szynobus czeski o godz. 14.08, dojeżdża do Szklarskiej Poręby na godz.14.21, przesiadka na pociąg 14.36 i w Jeleniej Górze jesteśmy na godz. 15.25.

Uczestnicy wycieczki we własnym zakresie ubezpieczają się od następstw nieszczęśliwych wypadków, a członkowie PTTK z opłaconą składką objęci są ubezpieczeniem zbiorowym.  Wycieczka jest bezpłatna, nie trzeba się nigdzie zapisywać, a uczestnicy pokrywają koszty swoich dojazdów.

W przypadku powstania warunków niebezpiecznych dla zdrowia lub życia uczestników wycieczki, trasa może być skrócona lub zmieniona.

Wycieczkę  prowadzi  przewodnik sudecki Janusz Perz ( tel. 600 034 715).