RNR_01 RNR_02 Rok Przewodnikow 2013 RnR 2013

W niedzielę na wycieczkę

Zarząd Oddziału PTTK „Sudety Zachodnie" wraz z redakcją „Nowin Jeleniogórskich" organizują w dniu 23 czerwca 2013 r. wycieczkę nr 19. Wyjazd z Jeleniej Góry pociągiem o godz. 7.17 do Wałbrzycha Głównego. Wycieczkę odbędziemy wspólnie z piechurami z Wałbrzyskiego Klubu Wędrowców.

Trasa długości 14 km przebiega w środkowej części Gór Wałbrzyskich. Od stacji kolejowej Wałbrzych Główny idziemy przez dzielnicę Podgórze II do wylotu tunelu kolejowego. Tunel pod górą Mały Wołowiec na 1600m długości i jest najdłuższym tunelem kolejowym w Polsce. Przechodzimy do stacji kolejowej Jedlina Górna i dalej do Jedliny Zdroju. Po spacerze po mieście i uzdrowisku drogami leśnymi i polnymi przez Kamieńsk docieramy do dawnego kamieniołomu. Zatrzymujemy się tu na odpoczynek przy ognisku. W końcowej części wędrówki schodzimy przez Podgórze do dworca kolejowego i o godz. 16.46 odjeżdżamy pociągiem do Jeleniej Góry. Wycieczkę prowadzi Wiktor Gumprecht z Mysłakowic.

Uczestnicy we własnym zakresie ubezpieczają się od następstw nieszczęśliwych wypadków, członkowie PTTK z opłaconą składką objęci są ubezpieczeniem zbiorowym.

Opracował Wiktor Gumprecht

Impreza dofinansowana przez: