Wycieczka nr 40 odbędzie się w dniu 14 listopada 2010 r. Wyjazd z Jeleniej Góry pociągiem o godz. 7.53 do stacji Boguszów-Gorce. Trasa długości 13 km prowadzi przez część Masywu Dzikowca w Górach Kamiennych. Wycieczkę odbędziemy wspólnie z piechurami z Wałbrzyskiego Klubu Wędrowców. Z Boguszowa idziemy szosą i dalej szlakiem niebieskim na Dzikowiec(836 m). Następnie szlakiem zielonym schodzimy do Unisławia Śląskiego. Tu oglądamy późnogotycki kościół p.w. Wniebowzięcia NMP z 1600 r. Po wyjściu ze wsi zatrzymujemy się na śniadanie przy ognisku. Po odpoczynku drogami leśnymi idziemy do Kuźnic Świdnickich, niegdyś samodzielnej miejscowości górniczej, obecnie części Boguszowa-Gorców. W centrum neogotycki kościół p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP wzniesiony w latach 1914-17. W końcowej części wycieczki dochodzimy do stacji Boguszów-Gorce Wschód, skąd o godz. 17.02 odjeżdżamy pociągiem do Jeleniej Góry, gdzie docieramy o godz. 18.23. Wycieczkę prowadzi Wiktor Gumprecht z Mysłakowic. Uczestnicy we własnym zakresie ubezpieczają się od następstw nieszczęśliwych wypadków, członkowie PTTK z opłaconą składką objęci są ubezpieczeniem zbiorowym.

Opracował Wiktor Gumprecht