RNR_01   RnR2022    RNR_02 

W niedzielę na wycieczkę nr 31

Zarząd Oddziału PTTK „Sudety Zachodnie” wraz z redakcją „Nowin Jeleniogórskich” zapraszają w dniu 3 września 2023 r. na wycieczkę nr 32 w ramach tegorocznego Rajdu na Raty. W kasie PKP w Jeleniej Górze kupujemy bilet euroregionalny na przejazd do Zgorzelca i komunikację w Niemczech. O godzinie 7.45 wyjeżdżamy z Jeleniej Góry do Görlitz, gdzie przesiadamy się na pociąg do Löbau (kierunek Drezno).

Trasa wycieczki długości 15 km. prowadzi przez wzgórza Löbauer Berg i Rotstein na Pogórzu Łużyckim. W Löbau oglądamy najciekawsze zabytki (gotycki kościół św. Jana, Ratusz z późnogotycką wieżą, słup milowy poczty saskiej), następnie ścieżką leśną podchodzimy na wzgórze Löbauer Berg (450 m). Na wierzchołku stoi 28 metrowa wieża widokowa z 1854r. o bogato zdobionej żeliwnej konstrukcji, najstarsza tego typu w Europie. Po obejrzeniu panoramy z tarasu widokowego na szczycie wieży leśnymi i polnymi drogami wędrujemy na kolejne wzgórze Rotstein (455 m.). Góra ta od 1912 r. jest rezerwatem przyrody chroniącym rzadkie gatunki roślin. Na szczycie stoi metalowa wieża widokowa (21 m wysokości). Na zakończenie schodzimy na przystanek kolejowy Zoblitz, skąd o godz. 18.18 odjeżdżamy pociągiem do Jeleniej Góry, z przesiadką w Görlitz. Wycieczkę prowadzi Wiktor Gumprecht z Mysłakowic (tel. 500279011).

Uczestnicy we własnym zakresie ubezpieczają się od następstw nieszczęśliwych wypadków, członkowie PTTK z opłaconą składką objęci są ubezpieczeniem zbiorowym.

Opracował Wiktor Gumprecht

Impreza dofinansowana przez:

Jelenia Góra dofinansowaniePowiat Jeleniogórski