RNR_01   RnR2022    RNR_02 

W niedzielę na wycieczkę nr 2

Zarząd Oddziału PTTK „Sudety Zachodnie” wraz z redakcją „Nowin Jeleniogórskich” zapraszają do udziału w pięćdziesiątym trzecim Rajdzie na Raty. W wycieczkach rajdowych może brać udział każdy, komu miły jest czynny wypoczynek na krajoznawczej wędrówce. Żadnych formalności uprzednio załatwiać nie trzeba. Wycieczki piesze długości 12–18 km przebiegające przez najciekawsze tereny Dolnego Śląska oraz przygraniczne rejony Czech i Niemiec będą odbywały się we wszystkie niedziele i święta do 3 grudnia br. bez względu na pogodę a prowadzą je przodownicy turystyki pieszej PTTK oraz przewodnicy sudeccy. Udział w wycieczkach jest bezpłatny. Turyści ponoszą tylko indywidualnie koszty przejazdów i wstępów. Nie jest potrzebne wcześniejsze zgłaszanie udziału w imprezie (z wyjątkiem wycieczek wielodniowych). Wystarczy zgłosić się na miejscu zbiórki, gdzie zawsze oczekuje prowadzący.

Wycieczka inauguracyjna odbędzie się w niedzielę 5 marca 2023 roku. Trasa długości 11 km przebiega w północno-wschodniej części Wysoczyzny Rybnicy. Zbiórka uczestników o godz. 10.30 na przystanku MZK „Wolności - Poczta” przy ul. Wolności w Jeleniej Górze. Ruszamy ulicą Powstańców Wielkopolskich, przekraczamy linię kolejową do Szklarskiej Poręby i podchodzimy na Godzisz, na południowym zboczu oglądamy niewielkie skałki. Następnie schodzimy do doliny potoku Rakownica, mijamy pozostałości dawnego ośrodka rekreacyjnego i przez Pastwę (niegdyś znakomity punkt widokowy), po przekroczeniu szosy do Zgorzelca docieramy do położonej na zachodnim stoku góry Siodło Polany Śledzikowej, gdzie przy ognisku dokonamy uroczystej inauguracji LIII sezonu Rajdu na Raty. Z polany przez Wzgórze Krzywoustego (wieża widokowa) schodzimy do centrum Jeleniej Góry. Wycieczkę prowadzi Wiktor Gumprecht (tel. 500279011).

Uczestnicy we własnym zakresie ubezpieczają się od następstw nieszczęśliwych wypadków, członkowie PTTK z opłaconą składką objęci są ubezpieczeniem zbiorowym.

Opracował Wiktor Gumprecht

Impreza dofinansowana przez:

Powiat Jeleniogórski

U.Marsz.Woj.Dolnolskiego
Urząd Marszałkowski
Województwa
Dolnośląskiego

Jelenia Góra dofinansowanie