RNR_01   RnR2022    RNR_02 

W niedzielę na wycieczkę nr 40

Zarząd Oddziału PTTK „Sudety Zachodnie” wraz z redakcją „Nowin Jeleniogórskich” zapraszają w piątek 11 listopada 2022 r. na wycieczkę nr 40 w ramach tegorocznego Rajdu na Raty. Wyjazd z przystanku „Stadion Miejski” przy ul. Wincentego Pola autobusem MZK nr 3 o godz. 8.19 do Mysłakowic, gdzie będzie oczekiwał turystów prowadzący wycieczkę Wiktor Gumprecht (tel. 500279011).

Trasa wycieczki długości 14 km prowadzi przez północno-zachodnią część Rudawskiego Parku Krajobrazowego. Z przystanku autobusowego Mysłakowice PKP ruszamy szlakiem zielonym, przechodzimy przez Jedlicę, trawersujemy północne podnóża Mrowca i Drogą Królewską idziemy do Karpnik (droga ta w XIX wieku łączyła pałac królewski w Mysłakowicach z rezydencją księcia Wilhelma brata króla Prus w Karpnikach, stąd jej nazwa). Na zachodnim krańcu miejscowości w parku stoi starannie odrestaurowany neogotycki pałac (obecnie luksusowy hotel – wnętrza niedostępne). Na zalesionym wzgórzu za ruinami kościoła ewangelickiego oglądamy duży kamienny krzyż postawiony dla uczczenia mieszkańców wsi poległych w czasie I wojny światowej. Szlakiem żółtym podchodzimy do schroniska PTTK „Szwajcarka”. Budynek w którym mieści się schronisko to dawny domek myśliwski wybudowany w 1823 roku w stylu tyrolskim dla księcia Wilhelma. Po odpoczynku przy ognisku szlakiem niebieskim schodzimy do przystanku kolejowego w Trzcińsku, skąd o godz. 17.11 odjeżdżamy pociągiem do Jeleniej Góry

Uczestnicy we własnym zakresie ubezpieczają się od następstw nieszczęśliwych wypadków, członkowie PTTK z opłaconą składką objęci są ubezpieczeniem zbiorowym.

Opracował Wiktor Gumprecht

Impreza dofinansowana przez:

Powiat Jeleniogórski
Powiat
Karkonoski

U.Marsz.Woj.Dolnolskiego
Urząd Marszałkowski
Województwa
Dolnośląskiego

Jelenia Góra dofinansowanie