RnR2017 RNR_01  RNR_02   200LatPrzewodnictwa

W niedzielę na wycieczkę

Zarząd Oddziału PTTK „Sudety Zachodnie” wraz z redakcją „Nowin Jeleniogórskich” zapraszają w dniu 10 września 2017 r. na wycieczkę nr 33 w ramach tegorocznego Rajdu na Raty. W kasie PKP w Jeleniej Górze kupujemy bilet euroregionalny na przejazdy po polskiej i niemieckiej stronie. O godzinie 7.53 wyjeżdżamy z Jeleniej Góry do Görlitz, gdzie przesiadamy się na pociąg do Krzewiny.

Trasa wycieczki o długości 14 km przebiega fragmentem Doliny Nysy Łużyckiej. Przez most na Nysie przechodzimy do Ostritz. Po krótkim spacerze po mieście idziemy do odległego o  2 km  klasztoru St. Marienthal. Jest to najstarszy klasztor zakonu cysterek w Niemczech, czynny nieprzerwanie od założenia w roku 1234. Zobaczymy barokowy budynek konwentu wybudowany po wielkim pożarze pod koniec XVII w, kaplicę św. Krzyża i św. Michała z wystrojem w stylu rokoko, kościół klasztorny z wyposażeniem wnętrza odnowionym po powodzi w 1897 roku, ogród roślin biblijnych. W dalszej części wycieczki idziemy malowniczą drogą wzdłuż Nysy Łużyckiej do Hirschfelde, skąd o godz. 18.06 odjeżdżamy pociągiem do Görlitz i dalej do Jeleniej Góry.

Wycieczkę prowadzi Wiktor Gumprecht z Mysłakowic (tel. 500279011). Uczestnicy we własnym zakresie ubezpieczają się od następstw nieszczęśliwych wypadków, członkowie PTTK z opłaconą składką objęci są ubezpieczeniem zbiorowym.

Opracował Wiktor Gumprecht

Impreza dofinansowana przez:

U.Marsz.Woj.Dolnolskiego

Urząd Marszałkowski
Województwa
Dolnośląskiego

rajd_na_raty_2012_02

Starostwo Powiatowe
w Jeleniej Górze

rajd_na_raty_2012_04