RnR2015 RNR_01  RNR_02  

W niedzielę na wycieczkę

Zarząd Oddziału PTTK „Sudety Zachodnie” wraz z redakcją „Nowin Jeleniogórskich” organizują  w dniu 15 listopada wycieczkę nr 41. Wyjazd z dworca PKS w Jeleniej Górze autobusem o godz. 8.00 do Strzegomia (kierunek Wrocław).

Trasa długości 12 km przebiega w południowej części Wzgórz Strzegomskich. W Strzegomiu zwiedzamy najważniejsze zabytki: bazylikę p.w. św. Piotra i Pawła – jedną z największych i najpiękniejszych budowli gotyckich na Śląsku, kaplicę św. Antoniego, Rynek z Ratuszem i średniowieczną Wieżą Targową, mury obronne z Basztą Dziobową. Z miasta wychodzimy szlakiem niebieskim i podchodzimy na Krzyżową Górę, nazwaną tak od krzyża umieszczonego na wierzchołku. Ze szczytu rozpościera się obszerna panorama Niziny Śląskiej i pasm górskich Sudetów. Następnie przez Żółkiewkę docieramy do byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego Gross - Rosen. Zwiedzamy znajdujące się tu muzeum (tereny poobozowe, wystawy przedstawiające historię obozu a także kamieniołomy – miejsce pracy więźniów). W końcowej części wędrówki idziemy do Rogoźnicy, skąd o godz. 16.33 odjeżdżamy pociągiem do Jeleniej Góry (z przesiadką w Jaworzynie Śląskiej).  Wycieczkę prowadzi Wiktor Gumprecht z Mysłakowic (tel. 500279011).

Uczestnicy we własnym zakresie ubezpieczają się od następstw nieszczęśliwych wypadków, członkowie PTTK z opłaconą składką objęci są ubezpieczeniem zbiorowym.

Opracował Wiktor Gumprecht

Impreza dofinansowana przez:

rajd_na_raty_2012_02

Starostwo Powiatowe w Jeleniej
Górze

rajd_na_raty_2012_04