RnR2015 RNR_01  RNR_02  

W niedzielę na wycieczkę

Zarząd Oddziału PTTK „Sudety Zachodnie" wraz z redakcją „Nowin Jeleniogórskich" organizują w dniu 16 sierpnia wycieczkę nr 27. Wyjazd z dworca PKS autobusem o godz. 8.30 do Świeradowa Zdroju, gdzie będzie oczekiwał na turystów prowadzący wycieczkę Paweł Idzik.
 
Trasa długości 19 km prowadzi Grzbietem Kamienickim Gór Izerskich. W Świeradowie Zdroju odbędziemy krótki spacer po uzdrowisku (Park Zdrojowy, Dom Zdrojowy z najdłuższą na Dolnym Śląsku halą spacerową, pomnik żaby). Szlakiem niebieskim podchodzimy na Sępią Górę, po drodze stopniowo ukazuje się panorama Gór i Pogórza Izerskiego, szczyt zwieńczony jest granitognejsowymi skałkami o nazwie Biały Kamień. W dalszym ciągu szlakiem niebieski przez Wysoką i Jastrzębiec dochodzimy do Rozdroża Izerskiego, malowniczo położonej polany łączącej Wysoki Grzbiet z Grzbietem Kamienickim. Stanowi ona również wododział pomiędzy zlewniami Kwisy i Małej Kamiennej, niegdyś było tu schronisko turystyczne, później prewentorium, hotel dla drwali, przed dwoma laty rozebrane. Z Rozdroża Izerskiego Doliną Małej Kamiennej (w średniowieczu teren intensywnych poszukiwań złota, a później drogich kamieni) schodzimy do Górzyńca, skąd o godz. 16.57 odjeżdżamy pociągiem do Jeleniej Góry.
 
Uczestnicy we własnym zakresie ubezpieczają się od następstw nieszczęśliwych wypadków, członkowie PTTK z opłaconą składką objęci są ubezpieczeniem zbiorowym.

Opracował Wiktor Gumprecht

Impreza dofinansowana przez:

rajd_na_raty_2012_02

Starostwo Powiatowe w Jeleniej
Górze

rajd_na_raty_2012_04