RNR_01 RnR2015 RNR_02

W niedzielę na wycieczkę

Zarząd Oddziału PTTK „Sudety Zachodnie” wraz z redakcją „Nowin Jeleniogórskich” organizują  w dniu 24 maja wycieczkę nr 14. Wyjazd z dworca PKS autobusem o godz. 11.00 do Mojesza (kierunek Bolesławiec). Trasa długości 13 km przebiega w północnej części Parku Krajobrazowego Doliny Bobru.

Z autobusu wysiadamy na przystanku Mojesz Górny. Ścieżką rowerową idziemy do Dębowego Gaju, mijamy ruiny niegdyś okazałego renesansowego dworu, przechodzimy przez Bóbr i docieramy do Soboty. We wsi oglądamy ruiny gotyckiego kościoła św. Piotra i Pawła i Kaplicę Św. Krzyża w klasztorze ks. Michaelitów. Następnie szlakiem czerwonym udajemy się do miejscowości Dworek, gdzie weźmiemy udział w organizowanym przez Dolnośląski Zespół Turystyki Pieszej XIV Złazie Piechurów Dolnego Śląska. W programie imprezy m.in. atrakcyjne konkursy i ognisko turystyczne. W końcowej części wędrówki idziemy do Lwówka, skąd autobusem PKS wracamy do Jeleniej Góry. Wycieczkę prowadzi Paweł Idzik z Lubomierza.
Uczestnicy we własnym zakresie ubezpieczają się od następstw nieszczęśliwych wypadków, członkowie PTTK z opłaconą składką objęci są ubezpieczeniem zbiorowym.

Opracował Wiktor Gumprecht

Impreza dofinansowana przez:

rajd_na_raty_2012_02

Starostwo Powiatowe w Jeleniej
Górze

rajd_na_raty_2012_04