Zarząd Oddziału PTTK „Sudety Zachodnie” informuje, że w uzgodnieniu ze stowarzyszeniem Bieg Piastów, z uwagi na bezpieczeństwo turystów pieszych jak i narciarskich, w okolicy Polany Jakuszyckiej zamyka się na okres zimowy od 24.12.2017 r. do 15.04.2018 r. szlaki piesze:    

  •  czerwony - od Polany Jakuszyckiej  przez samolot do Orla. Jako szlak alternatywny poleca się turystom pieszym od Jakuszyc do Orla szlak żółty do  Rozdroża pod Działem Izerskim i dalej do Orla szlakiem zielonym.   
  • zielony - od Polany Jakuszyckiej, Górnym Duktem Końskiej Jamy do kopalni Stanisław. Jako szlak alternatywny poleca się turystom od Jakuszyc do Rozdroża pod Cichą Równią nie oznakowaną drogę jezdną – tzw. Dolny Dukt Końskiej Jamy  i dalej niebieskim na Halę Izerską. Inny wariant pieszy dojścia z Jakuszyc do kopalni Stanisław, to ścieżka od Gościńca „Leśniczówka” drogą, razem ze szlakiem rowerowym ER-2 do Walońskiego Kamienia i dalej znakowanym Szlakiem im. Willi Ericha Peuckerta do Izerskich Garbów (kopalnia Stanisław).

Szanowni turyści piesi i narciarze – bądźcie sobie przyjaźni i wyrozumiali. Każdy chce wypoczywać tak, jak lubi. Dla każdego jest miejsce.

Jakuszyce1a2