Wycieczka wokół Jeleniej Góry – nr 3 (01.07.2017)
piątek, 23 czerwca 2017 12:37

Wycieczka z przewodnikiem wokół Jeleniej Góry – nr 3

Oddział PTTK „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze – Komisja Krajoznawcza wznawia cykl bezpłatnych wycieczek dla mieszkańców regionu i przygodnych turystów: „Spacery turystyczno-krajoznawcze wokół Jeleniej Góry”.

Sobotnie wycieczki przewidziane są na 4-6 godzin i prowadzone są często poza wyznakowa-nymi szlakami turystycznymi, po polnych drogach i leśnych duktach. Wycieczki odbywają się co trzy-cztery tygodnie.

Dnia 1 lipca (sobota) o godz. 9.10 spotykamy się na przystanku MZK przy parkingu parku Nor-weskiego w Cieplicach  na Osiedlu XX-lecia. Z Jeleniej Góry można dojechać autobusem nr 6, który przyjeżdża na miejsce zbiórki o godz. 9.00.  

Trasa wycieczki: Cieplice – skałka Żabka –  ruiny wieży widokowej na Sołtysiej 434 m – skałka Panorama – góra Chmielnik 422 m – wzniesienie Czubek 388 m – Marczyce – Grodna 504 m. Dalej  schodzimy szlakiem niebieskim do drogi Marczyce – Staniszów, schodzimy ze szlaku niebieskiego pod Bukową 458 m i podążamy do Staniszowa. Wchodzimy na Witoszę 483 m. Wracamy z Staniszowa szlakiem zielonym do Cieplic, do przystanku MZK Korona. Wycieczka przewidziana na 4-5 godzin (ok. 11 km).

Trasę przygotował i poprowadzi – przewodnik sudecki Włodzimierza Bayera – tel. 662 210 015.

Uczestnicy wycieczki sami pokrywają koszty biletów komunikacyjnych i ubezpieczają się od następstw nieszczęśliwych wypadków we własnym zakresie. Członkowie PTTK z opłaconą składką na rok 2017 objęci są ubezpieczeniem zbiorowym.

Jednocześnie zachęcamy do zapisania się do PTTK. Roczna składka wynosi 45 zł, a dla mło-dzieży 20 zł natomiast dla emerytów – 25 zł. Składka PTTK jest jednocześnie ubezpieczeniem od NNW przez 24 godzin w ciągu 365 dni w roku na całym świecie. Ponadto członkowie PTTK posiadają 35 % zniżki na zakup odzieży i sprzętu turystycznego w sieci  sklepów stacjonarnych i internetowych Regatta i Dare2b.