PROGRAM WIOSENNEJ NARADY PIECHURÓW DOLNEGO ŚLĄSKA oraz zakończenia imprezy „6xDolny Śląsk edycji 2015"
w dniach 30-31 stycznia 2016r w Wałbrzychu.

Narada przygotowana jest przez Oddział PTTK im."Ziemi Wałbrzyskiej" w Wałbrzychu.
Komandorem imprezy jest Kol. Jacek Pielich – Wiceprezes Oddziału Wałbrzyskiego PTTK, Przodownik TP .Tel.nr 601576799.
Koordynatorem imprezy jest Kol. Julian Szymszon - Przewodniczący Dolnośląskiego Zespołu Turystyki Pieszej przy Porozumieniu Oddziałów PTTK woj.Dolnośląskiego.Tel. nr 888963890.

1. W sobotę, dnia 30 stycznia 2016r.:
    • godz. 17:00 przyjmowanie i zakwaterowanie członków Dolnośląskiego Zespołu Turystyki Pieszej oraz osób przystępujących do egzaminów przodownickich w Ośrodku Szkolenia Technicznego („Daks") pl. Stanisława Skarżyńskiego nr 1 w Wałbrzychu – przy zbiegu ulic Żwirki i Wigury, Olimpijska i Lotników (obok Stadionu GKS „Górnik" i Góry Parkowej w dzielnicy Nowe Miasto). Sprawy zakwaterowania, posiłków prowadzą na miejscu Kol. Jacek Pielich i Kol. Krystyna Sławińska (obowiązuje wcześniejsze zadeklarowanie i potwierdzenie noclegów do 19 stycznia). Dla członków DZTP oraz powołanych stałych współpracowników Zespołu przewidziano częściową rekompensatę opłaty noclegowej.
    • – Narada Członków DZTP : przygotowanie do niedzielnej narady piechurów (31 stycznia) ; egzaminy przodownickie (w oddzielnym pomieszczeniu)przeprowadzą Przewodniczący Komisji egzaminacyjnej Kol. Henryk Antkowiak – Honorowy Przewodniczący DZTP,oraz Antoni Litwin i Jan Szymczak – PTP). Przypominamy : warunkiem przystąpienia do egzaminu jest złożony wcześniej – prawidłowo wypełniony odpowiedni wniosek, posiadanie i przedłożenie ważnej legitymacji członkowskiej PTTK z opłaconą na bieżąco składką członkowską, przedłożenie książeczki OTP potwierdzającą zweryfikowanie odpowiedniej odznaki TP, przedłożenie legitymacji Przodownika Turystyki Pieszej – kandydaci do mianowania muszą mieć zdjęcie do legitymacji PTP.
      Podział obowiązków dla członków DZTP; propozycje wniosków do odznaczeń; dyskusja ; wolne wnioski i propozycje ; krótka przerwa ; dalszy ciąg narady ; sprawy kluczowe dotyczące turystyki pieszej; projekt planu pracy-działania na 2016 rok ; pokaz przeźroczy turystycznych.
  2. W niedzielę, dnia 31stycznia 2016 r.:
    • godz. 10:00 powitanie uczestników Wiosennej Narady Piechurów Dolnego Śląska, gości oraz uczestników imprezy „6xDlnŚl" w Sali Kinowej w Zamku Książ; prezentacja ; przyjęcie porządku obrad ; wyróżnienia i odznaczenia ; prezentacja Oddziału Wałbrzyskiego PTTK; krótkie omówienie działalności za 2015 rok i przedstawienie planu działania DZTP na 2016 rok ; dyskusja , wolne wnioski i krótka przerwa ; realizacja i podsumowanie dolnośląskiej imprezy „6xDolny Śląsk" edycji za 2015 rok – prowadzi Komandor tej imprezy Kol. Zdzisław Nowocień z Oddziału PTTK im."Ziemi Jaworskiej" z Jawora – nagrody i wyróżnienia ; podsumowanie i zamknięcie (ok. godz.13:30) Wiosennej Narady Piechurów Turystów Pieszych Dolnego Śląska ; po Naradzie zwiedzanie kompleksowe Zamku Książ – prowadzi Przewodnik i Przodownik TP Kol. Jacek Pielich.

UWAGA : W niedzielę 31 stycznia 2016r w godz. 8:45 do 9:00 przy Palmiarni ul. Wrocławska(obok pętli autobusów miejskich)na piechurów i wędrowców oczekuje Przewodnik Kol. Ryszard Borkowski, który chętnych do krótkiej wędrówki doprowadzi bezpośrednio do Zamku Książ na naradę piechurów. Dojazd do Palmiarni autobusem komunikacji miejskiej z przystanku przy ul. Armii Krajowej poniżej dworca PKP Wałbrzych Miasto (nr 8 - o godz.7:21 oraz 8:26 ; nr 12 – o godz. 7:19 oraz 8:14).

ZAPRASZAMY ZAINTERESOWANYCH TURYSTÓW DO UDZIAŁU – Doln.Zesp.Turystyki Pieszej.