Nadleśnictwo Szklarska Poręba informuje, że od dnia 20.07.2021 r. do odwołania, ze względu na usuwanie wywrotów i złomów oraz drzew zasiedlonych przez szkodniki wtórne (korniki), zamknięte zostają single tracki: Doppler, Zmora i Skarbek oraz szlak żółty na odcinku Grzybowiec- Piechowice i szlak niebieski na odcinku Grzybowiec- Sobieszów.

W związku z koniecznością wykonania prac leśnych odcinek szlaku czarnego od Doliny Czerwienia w Podgórzynie w kierunku Zachełmia będzie zamknięty w terminie od 16 do 23 lipca.

Nadleśnictwo Szklarska Poręba informuje, że od dnia 09.07.2021 r. do odwołania, ze względu ochroniarskie prace gospodarcze (usuwanie drzew zasiedlonych przez korniki), zamknięty zostaje fragment szlaku żółtego. Odcinek trasy pozostanie zamknięty do czasu usunięcia zasiedlonych drzew.

W związku z prowadzonymi pracami leśnymi w Leśnictwie Olszyna, czasowo zamknięte zostają:
- odcinek niebieskiego szlaku turystycznego w oddziale leśnym 264 "Las nad Basenem"
- odcinek czerwonego szlaku turystycznego wzdłuż Jeziora Złotnickiego (od Karłowic do zapory)
- ścieżka edukacyjna "Boberek" w oddziale leśnym 243

Komisja Krajoznawcza Zarządu Głównego PTTK na posiedzeniu w dniu 20 maja br. podjęła decyzję, że planowany na bieżący rok CZAK został przeniesiony na sierpień 2022 r. Organizatorem będzie Oddział PTTK „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze. Informacje szczegółowe będą podawane sukcesywnie.

Można już wędrować zamkniętym zimą żółtym szlakiem na odcinku Biały Jar- Strzecha Akademicka. Straż Parku przekopała tam łachę śniegu, która mogła sprawiać problemy wędrującym.

reżyseria Henryk Szoka
zdjęcia Henryk Szoka
montaż Maria J. Kępińska
czytał Jacek Paruszyński
akt
produkcja TV Relax

Nadleśnictwo Szklarska Poręba informuje, że od dnia 04.05.2021 r. do odwołania zostanie zamknięty fragment Single Tracka "Szklarska", ze względu na prace uprzątające dużą ilość wywrotów i złomów spowodowanych silnym wiatrem w bliskim sąsiedztwie tego szlaku rowerowego. Odcinek trasy pozostanie zamknięty do czasu uprzątnięcia wywrotów i złomów.

Góry Kaczawskie, mimo iż jest bardzo ciekawe pod względem krajoznawczym, nie cieszy się szerszym zainteresowaniem turystów. Wynika to przede wszystkim z kiepskiego połączenia komunikacyjnego. Dlatego proponuję spacer, którego początek i koniec znajduje się w tym samym miejscu. Pozwoli to na przyjazd własnym środkiem transportu i nie martwieniem się jak powrócimy do domu.

Ubezpieczenie od następstw NNW dla członków PTTK z opłaconą składką PTTK na rok 2021.
Ubezpieczenie obejmuje okres od 01.04.2021 r. do 30.03.2022 r.