XLIX Rajd na Raty Wycieczka autokarowa: Dzierżoniów, Wojsławice 20.07.2019 r.
odsłon - 345
piątek, 14 czerwca 2019 21:51

  RNR_01  RnR 2019 mini  RNR_02   

XLIX Rajd na Raty
Wycieczka autokarowa: Dzierżoniów, Wojsławice
20.07.2019 r.

Organizator: Oddział PTTK „Sudety Zachodnie”
Opracowanie trasy, obsługa przewodnicka: Wiktor Gumprecht

Program wycieczki:

Wyjazd z Jeleniej Góry, z ulicy Teatralnej o godz. 7.30
Powrót do Jeleniej Góry około godz. 20.00

Trasa przejazdu: Jelenia Góra – DzierżoniówWojsławice – Jelenia Góra

Dzierżoniów – zwiedzamy tu górujący nad okolicą wielki ceglany młyn z charakterystyczną wieżą i wielkimi silosami. Jest to jedyny zabytek techniki w Polsce i jeden z niewielu w Europie, w którym zachowało się w pełni kompletne wyposażenie i linia technologiczna. Bez modernizacji i istotnych zmian młyn pracował do końca 2016 r., w trakcie zwiedzania poznamy poziom rozwoju techniki młynarskiej sprzed ponad 100 lat. W jednym z pomieszczeń obejrzymy największe w kraju piernikowe miasto z budynkami z piernika przedstawiającymi dawny Dzierżoniów.

Dzierżoniów 01 Dzierżoniów 02

Wojsławice – zwiedzamy tu ogród dendrologiczny założony w 1880 r. przez Fritza von Oheimba. Dzisiaj Park – Arboretum jest placówką naukowo-badawczą i dydaktyczną Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Wrocławskiego znaną z bogatego zbioru rododendronów i rzadkich drzew iglastych. W ogrodzie są również okazy roślin z różnych stron świata, w tym takie unikaty jak sośnica japońska, mamutowiec olbrzymi, cedr libański, cedrzyniec kalifornijski, głowocisy, kolekcja klonów japońskich, tulipanowiec amerykański, kasztan jadalny i inne. W lipcu wszelkimi barwami (oprócz niebieskiej) kwitną liliowce, których kolekcja jest największą w Polsce (kolekcja narodowa) i jedną z największych w Europie, owocują jeszcze czereśnie (ponad 150 odmian).

Wojsławice 01
Wojsławice 02 Wojsławice 03

Koszt wycieczki:  95 zł członkowie PTTK
                           105 zł pozostali uczestnicy  
Świadczenia: autokar, obsługa przewodnicka, obiad, ubezpieczenie NNW
Wstępy: 31 zł
Zapisy wraz z wpłatą przyjmowane są w Oddziale PTTK „Sudety Zachodnie”
Jelenia Góra, ul. 1 Maja 86, tel. 75 752 58 51, email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Program wycieczki do pobrania [768.83 KB]