W niedzielę na wycieczkę; Wycieczka autokarowa 15.08.2018 r. Kosmonosy – Mladá Boleslav
odsłon - 1408
wtorek, 17 lipca 2018 21:32

RnR2018  RNR_01  RNR_02   

XLVIII Rajd na Raty
PTTK Oddział „Sudety Zachodnie”
Wycieczka autokarowa 15.08.2018 r.
Kosmonosy – Mladá Boleslav

Opracowanie trasy, obsługa przewodnicka: Wiktor Gumprecht

Wyjazd z Jeleniej Góry, ul. Teatralna o godz. 7.00
Powrót do Jeleniej Góry około godz. 20

Program wycieczki

Trasa przejazdu: Jelenia Góra – Szklarska Poręba – KosmonosyMladá Boleslav – Szklarska Poręba – Jelenia Góra

Kosmonosy – zwiedzamy tu wybudowaną na początku XVIII wieku Loretę, należącą do architektonicznych klejnotów Kosmonosów. Ściany Świętego Domku zdobione są reliefami z życia NMP oraz rzeźbami proroków, całość otoczona jest ambitami z wbudowaną na wschodniej stronie barokową kaplicą św. Marcina.

Kosmonosy 01  Kosmonosy 02

Mladá Boleslav – miasto przemysłowe, centrum przemysłu motoryzacyjnego Czech. Zwiedzanie rozpoczynamy od położonego na skraju lotniska, otwartego w kwietniu 2015 r.  Muzeum Lotnictwa. W zbiorach samoloty z okresu od czasów pionierskich lotnictwa po współczesność, wśród nich prawdziwa perełka, oryginalny Po-2 z 1937 r. w rewelacyjnym stanie. Na piętrze wielka kolekcja różnorakich urządzeń lotniczych, na symulatorach można wypróbować umiejętność pilotażu, czy skoku na spadochronie.                           
Drugi zwiedzany obiekt to Muzeum Škody ulokowane w dawnych budynkach fabryki Laurin & Klement produkującej samochody od 1905 roku. Ekspozycja przedstawia historię jednej z najstarszych marek samochodowych świata. Zgromadzono tu bogaty zbiór samochodów, motocykli i rowerów produkowanych od powstania firmy po czasy obecne. Kolejny etap zwiedzania to zakład produkcyjny, w którym można zapoznać się z poszczególnymi fazami produkcji samochodu. Wchodzimy do futurystycznego świata, w którym w doskonałej harmonii pracują obok siebie ludzie i roboty. Z platformy można obejrzeć jak na dłoni całą linię montażową, zobaczymy również zakład produkcji silników i spawalnię.
Uwaga: zakład produkcyjny mogą zwiedzać osoby powyżej 10 lat.    

Mladá Boleslav 01  Mladá Boleslav 02Mladá Boleslav 03  Mladá Boleslav 04

Koszt wycieczki: 70 zł
Świadczenia: autokar, obsługa przewodnicka, ubezpieczenie KL, NNW
Wstępy: 290 kč
Zapisy wraz wpłatą przyjmowane są w Oddziale PTTK „Sudety Zachodnie”
Jelenia Góra ul. 1 Maja 86, tel. 75 752 58 51, email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Program wycieczki do pobrania [536.74 KB]