W sobotę 23 marca 2019 roku w Zespole Szkół Elektronicznych i Gimnazjum nr 3 w Jeleniej Górze odbyły się eliminacje międzypowiatowe XLVII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego PTTK.

Celem Turnieju jest poznawanie i popularyzacja przez młodzież Dolnego Śląska oraz upowszechnianie krajoznawstwa i turystyki jako formy aktywnego wypoczynku.

MTTK 01
Foto: Krzysztof Tęcza

Sam Turniej dzieli się na trzy etapy. Pierwszy to eliminacje międzypowiatowe, drugi eliminacje wojewódzkie a trzeci to eliminacje centralne.

Etap międzypowiatowy został zorganizowany przez Oddział PTTK „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze. Imiennie przeprowadzili je: Andrzej Mateusiak, który odpowiadał za całość, Adam Rodziewicz, Barbara Rodziewicz oraz Krzysztof Tęcza.

Drużyny biorące udział w eliminacjach przybyły  do Zespołu Szkół Elektronicznych w Jeleniej Górze i po omówieniu spraw organizacyjnych podzielone zostały na poszczególne kategorie: szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Zaraz też rozpoczęli zmagania polegające na prawidłowym wypełnieniu testu, do którego pytania ułożyli: Piotr Gryszel, Andrzej Mateusiak i Adam Rodziewicz. Oczywiście pytania były podzielone na poszczególne tematy. Młodzież bowiem oprócz krajoznawstwa powinna orientować się w zasadach udzielania pierwszej pomocy czy poruszania po drogach publicznych.

Oto wyniki eliminacji międzypowiatowych OMTTK w Jeleniej Górze:

Szkoły Podstawowe

I miejsce
Szkoła Podstawowa nr 6 w Jeleniej Górze (drużyna „B”) w składzie: Igor Górski, Anna Paluszkiewicz i Tomasz Gajdamowicz.
II miejsce
Szkoła Podstawowa nr 6 w Jeleniej Górze (drużyna „A”) w składzie: Paulina Jonczyk, Szymon Zubrzycki i Zofia Fang.
III miejsce
Szkoła Podstawowa w Ścięgnach (drużyna „B”) w składzie: Milena Skoczek, Dominik Rajkowski i Kamil Mokanek.
IV miejsce
Szkoła Podstawowa w Ścięgnach (drużyna „A”) w składzie: Katarzyna Polowczyk, Mateusz Erfort i Zuzanna Ferenc.
V miejsce
Szkoła Podstawowa nr 2 w Jeleniej Górze w składzie: Jakub Durka i Michał Liskowicz.

MTTK 02

Szkoły Gimnazjalne

I miejsce
Gimnazjum w ZSO nr 1 w Jeleniej Górze (drużyna „B”) w składzie: Eliza Jonczyk, Karolina Iwaniec i Jonatan Płachciak.
II miejsce
Gimnazjum w ZSO nr 1 w Jeleniej Górze (drużyna „A”) w składzie: Jakub Jończyk, Barbara Siwko i Jeremi Imiołek.
III miejsce
Gimnazjum nr 1 w Jeleniej Górze w składzie: Aleksander Rerich, Bartłomiej Glądała i Małgorzata Ziemba.
IV miejsce
Gimnazjum nr 3 w Jeleniej Górze w składzie: Daniel Pawłowski, Jakub Połeć i Patryk Pagoda.

MTTK 03

Szkoły Ponadgimnazjalne

I miejsce
I Liceum Ogólnokształcące w Jeleniej Górze (drużyna „A”) w składzie: Jakub Żabiński, Aleksandra Stefaniak i Mikołaj Dobrzycki.
II miejsce
I Liceum Ogólnokształcące w Jeleniej Górze (drużyna „B”) w składzie: Ewa Stryjewska, Emilia Załęska i Julia Płuszewska.
III miejsce
II Liceum Ogólnokształcące w Jeleniej Górze w składzie: Michał Kułacz, Natalia Mróz i Julia Stachowicz.
IV miejsce
Technikum Elektroniczne w Jeleniej Górze (drużyna „A”) w składzie: Krzysztof Dul i Norbert Nowak.

Z powyższych drużyn te które zajęły I miejsca w poszczególnych pionach szkół przechodzą do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w dniach 11-12 maja 2019 roku w miejscowości Krośnice. Dodam jeszcze, że opiekunami zwycięskich drużyn byli: W Szkołach Podstawowych Hanna Niespodziewany, w Szkołach Gimnazjalnych Ewa Parafinowicz a w Szkołach Ponadgimnazjalnych również Ewa Parafinowicz. Mamy nadzieję, że nasze drużyny przejdą pomyślnie eliminacje wojewódzkie i dotrą do etapu centralnego. W każdym razie serdecznie im tego życzymy.

Wyniki do pobrania [40.5 KB]