2012 - Rok Turystyki Rowerowej w PTTK
odsłon - 3305
piątek, 17 lutego 2012 09:14

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze ogłosiło 2012 rok - Rokiem Turystyki Rowerowej, w ramach, którego realizowany będzie ogólnopolski projekt „Rowerem przez Polskę", na który wsparcie finansowe otrzymaliśmy z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

 

Rok_rowerowy_2012Projekt przewiduje zorganizowanie ogólnopolskiej akcji „Bezpiecznie na rowerze" adresowanej do wszystkich oraz konkurs „Gmina przyjazna rowerzystom" adresowany do jednostek samorządowych, a także konkursy: „Turystyczna Rodzinka", plastyczny „Moja rodzina na rowerowym szlaku" i fotograficzny „Rowerzysta na szlaku".

Regulaminy konkursów znajdują się na stronie: http://www.narowerze.pttk.pl/konkursy. W ramach realizacji zadania chcemy promować wśród wielopokoleniowego społeczeństwa zagospodarowanie czasu wolnego i prozdrowotny styl życia, a także poznawanie walorów turystyczno-krajoznawczych kraju poprzez zdobywanie Kolarskiej Odznaki Turystycznej. Ponadto wydany zostanie poradnik dla początkujących rowerzystów „Wybieram rower", a dla rodzin przeprowadzimy warsztaty „Mama, tata, rower i ja" (rodziny najaktywniejsze w konkursie „Turystyczna Rodzinka"). Warsztaty odbędą się 31.08-2.09.2012 r.

Ważnym elementem zadania będzie międzynarodowa konferencja „Turystyka rowerowa w zjednoczonej Europie" z udziałem przedstawicieli UECT (Union Européenne de Cyclotourisme – Europejski Związek Turystyki Rowerowej), której trwałym efektem będzie publikacja pokonferencyjna. Projekt zakończy w połowie listopada konferencja podsumowująca wszystkie działania, wystawa prac laureatów i wręczenie certyfikatów gminom przyjaznym rowerzystom.

Zachęcamy do włączenia się do poszczególnych działań. Więcej na stronie: www.narowerze.pttk.pl. Zapraszamy też na inaugurację Roku Turystyki Rowerowej, która odbędzie się 18 lutego 2012 r. o godz. 12.00 w Sosnowcu (szczegóły na powyższej stronie).

Pozdrawiam serdecznie

Jolanta Śledzińska - sekretarz ZG PTTK ds. promocji i kontaktów zewnętrznych

tel. +48 22 826 5735 wew. 221,
Komuniakt w formacie PDF