Komisja Krajoznawcza przy Oddziale PTTK „Sudety Zachodnie" w Jeleniej Górze i redakcja tygodnika „Nowin Jeleniogórskich" zapraszają na ostatni w tym roku spacer krajoznawczy.
Z prowadzącym Krzysztofem Tęczą spotykamy się przy kasie dworca autobusowego w Jeleniej Górze w niedzielę 2 grudnia 2012 roku o godzinie 10.00. Udamy się stąd w stronę schroniska Perła Zachodu. Trasę, którą podążymy, wybierzemy w zależności od panujących warunków atmosferycznych. Pójdziemy Górną Drogą albo Dolną Drogą. W schronisku wybudowanym w 1927 roku staniemy na krótki odpoczynek. Następnie przejdziemy przez mostek na Jeziorze Modrym i prawą stroną Bobru wrócimy do Jeleniej Góry.

O godzinie 14.00 dotrzemy do Klubu Nauczyciela, gdzie weźmiemy udział w zakończeniu tegorocznego sezonu turystycznego. Spotkamy się tam z uczestnikami wycieczek z cyklu Rajd na Raty. Każdy będzie mógł wziąć udział w konkursie krajoznawczym czy wysłuchać zaplanowanych prelekcji. Będą wspomnienia i zostaną przedstawione plany turystyczne na rok przyszły.

Informujemy, że członkowie PTTK z opłaconą składką są objęci od nieszczęśliwych wypadków ubezpieczeniem zbiorowym natomiast pozostali ubezpieczają się we własnym zakresie.